Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Podpaski higieniczne

Higiena intymna kobiet

Przez wieki menstruacja nie była rozumiana jako jeden z etapów cyklu miesiączkowego, ale według dawnych wierzeń symbolizowała nieczystość i grzech. To, jak kobiety zabezpieczały się podczas miesiączki setki lat temu, nie jest do końca wiadome.

Higiena intymna kobiety jest nadal takim tematem, o którym wstydzimy się rozmawiać a jeśli już to raczej cicho i w zaciszu domowym lub w gabinecie ginekologicznym. W Formommy dbamy o wszystkie kobiety nie tylko te w ciąży, uważamy że zdrowie intymne kobiet jest tak samo ważne, jak zdrowie ogólne, a higiena intymna tak samo ważna, jak higiena pozostałych części ciała. Może więc czas zmienić te smutne krępujące wybory i wyjść na przeciw Swojej higienie intymnej bez skrępowania i głośno.

Naturalne podpaski i wkładki higieniczne w Formommy

W trosce o bezpieczeństwo i dla zdrowia intymnego Pań w kategorii podpaski higieniczne zebraliśmy kilka produktów higienicznych które są wyprodukowane w Polsce a marki są przyjazne dla środowiska i odpowiednie dla kobiety. W naszej ofercie znajdziesz hipoalergiczne zestawy podpasek Bella które nie powodują podrażnień i są bezpieczne dla skóry. Wiele kobiet decyduje się na produkty produkowane u nas w Polsce nie tylko do higieny intymnej ale również na ubrania czy bieliznę od polskich producentów. W Formommy stawiamy również na polskie produkty zarówno w odzieży jak i w higienie kobiet.

Podpaski jednorazowe po każdym użyciu wyrzucamy do kosza.

Dyskretne podpaski to tradycyjny środek higieniczny.

Podpaski higieniczne to produkt który powinien być stosowany w czasie miesiączki. Jest to kawałek mechanicznie ściśniętej sprasowanej waty z naturalnych składników które nie podrażniają i nie powodują alergii. Chłonne wnętrze obudowane jest materiałem, który pomaga przy wchłanianiu się krwi i zabezpiecza przed przeciekaniem jej na zewnątrz. Różnią się kształtem, rozmiarem, oraz stopniem chłonności.

Odpowiednio dobrana podpaska zapewni ci komfort użytkowania. Marka Bella to wszechstronny produkt odpowiedni zarówno na dzień tu polecamy klasyczne podpaski Classic Drainette o tradycyjnej grubości, polecane dla kobiet, które cenią sobie komfort i naturalność. Warto też zainwestować w produkt ze skrzydełkami Bella StayDrai o podwyższonej chłonności które błyskawicznie wchłaniają wilgoć, bardzo elastyczne dzięki czemu dopasowują się do każdego rodzaju odzieży.

Jak dobrać podpaski w trakcie miesiączki?

Źle dobrane podpaski mogą powodować dyskomfort, odparzenia lub otarcia. Dlatego tak ważne jest, by każda kobieta potrafiła dobrać podpaskę ze względu na jej rozmiar. Podpaska powinna być dopasowana do kobiety i do intensywności miesiączki, tak by zapewniała poczucie bezpieczeństwa i komfort. Podpaski mają różne rozmiary, od krótkich po bardzo długie. Podpaska na dzień jest zdecydowanie krótsza i mniej chłonna w porównaniu do podpaski na noc. W zależności od dnia menstruacji, krwawienie przybiera inny stopień intensywności, dlatego ważne jest, by podczas doboru podpaski zwrócić uwagę na jej chłonność. Niezwykle dużym powodzeniem cieszą się duże podpaski na noc Ultra Thin Night wyróżnia się lepszą chłonnością i zapewnia kobiecie spokojny sen. Przekonaj się że warto wybierać produkty komfortowe dla skóry z naturalnych bawełnianych składników.

Co ile zmieniać podpaski? To, jak często zmieniamy podpaski, uzależnione jest od intensywności okresu. W pierwszych 2–3 dniach miesiączki podpaskę zmieniamy co 3–4 godziny. Jednak w późniejszych dniach, kiedy krwawienie ustaje, można wymieniać ją co maksymalnie 6 godzin. Jeśli na początku miesiączki podpaskę zmieniamy częściej niż co 3 godziny, najprawdopodobniej źle dobraliśmy jej chłonność i należy wybrać bardziej chłonną.

Wkładki higieniczne pozwalają skórze oddychać

Produkt jakim są wkładki higieniczne to świetne rozwiązanie dla Pań, które chcą się czuć świeżo i pewnie. Dyskretne i cienkie, można ich używać codziennie. Nie tylko chronią one bieliznę, lecz wchłaniają także wydzielinę z pochwy oraz pot. Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno podczas długich dni poza domem, jak i podróży. Stosować można je także podczas menstruacji, jako dodatkową ochronę poza tamponem. Wkładki higieniczne występują w różnych wersjach – od cienkich i elastycznych ze skrzydełkami i bez. Są one cieńsze, węższe oraz krótsze od podpasek. Ich zadaniem jest wchłanianie wydzieliny i wilgoci, podpasek natomiast – krwi menstruacyjnej. W związku z tym, te drugie muszą być zarówno grubsze, szersze, jak i dłuższe.

a ponieważ jesteśmy sklepem dla pań w ciąży i po zapraszamy do zapoznania się również z oferta podkładów poporodowych lub artykułami odzieżowymi dla mamy i dziecka. W Formommy jesteś dla nas najważniejsza. Jeśli potrzebujesz pomocy odpowiemy na wszystkie Twoje pytania .

pixel