Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Muszle laktacyjne

Ochronne muszle laktacyjne dla karmiących

Laktacja i karmienie piersią to naturalna czynność, która jest wyjątkowym i pięknym okresem w życiu kobiety. Szczególne doświadczenie które wiąże się z wieloma dylematami oraz trudnościami, zwłaszcza gdy karmiąca młoda mama boryka się z obolałymi i pękniętymi brodawkami lub problemami laktacyjnymi. Problemy w okresie karmienia mogą rozwiązać muszle laktacyjne.

Czym są muszle laktacyjne ?

Muszle laktacyjne to specjalne nakładki na brodawkę sutkową, które pomagają opanować problemy laktacyjne, np. bolące brodawki czy nawał pokarmu, ale też zbierają wyciekający pokarm. Nosi się je wewnątrz biustonosza, więc są niewidoczne z zewnątrz. Muszle laktacyjne zaprojektowano dla kobiet, które mają płaskie lub wciągnięte brodawki, dla tych, u których karmienie piersią spowodowało uszkodzenie i ból brodawek, a także dla tych pań, którym pokarm potrafi wyciekać z piersi w niekontrolowany sposób. Wykonane są z dwóch miękkich i delikatnych silikonowych elementów, które nakłada się na piersi. Muszle laktacyjne mogą w znaczący sposób ułatwić zdrową, bezbolesną laktację.

Muszle laktacyjne – do czego służą?

Najczęściej muszle laktacyjne poleca się karmiącym mamom, które mają poranione brodawki w wyniku przystawiania dziecka do piersi. Noszone między karmieniami zabezpieczają brodawki przed ocieraniem się o biustonosz czy ubrania, co ułatwia gojenie ranek i zmniejsza ból. Smarowanie poranionych brodawek kremami i zakładanie na piersi muszli sprawia, że krem nie wnika w biustonosz lub odzież.

Czy warto kupić muszle laktacyjne?

Muszle laktacyjne są również doskonałym sposobem na zebranie nadmiaru mleka nie tylko w trakcie karmienia, ale również w przypadku samoistnego wypływu mleka w trakcie stabilizacji laktacji. Są one także niezastąpione w przypadku nawału pokarmu, który pojawia się u mam w pierwszych dobrach po porodzie. Oczywiście na duży nadmiar pokarmu doskonały będzie kolektor i akcesoria do przechowywania pokarmu dostępne w naszym sklepie Formommy. Uważamy ochronne muszle że są jednym z niezbędnych wielofunkcyjnych akcesoriów które wspierają sam proces laktacji i gojenie skóry.

Kiedy przydadzą się muszle ochronne?

Używanie muszli ochronnych pozwala uniknąć wielu niekomfortowych sytuacji, jakimi są przemoczenia bielizny bądź ubrań. Osłaniają one podrażnione i wrażliwe brodawki sutkowe, chroniąc je przed bolesnymi otarciami oraz bakteriami. Ochronne muszle laktacyjne są idealnym rozwiązaniem dla mam stosujących specjalne kremy oraz maści na brodawki sutkowe. Umożliwiają ich wchłonięcie podczas noszenia biustonosza. Nie są widoczne pod bielizną oraz nie ulegają przemieszczeniu podczas ich noszenia. Dzięki muszlom laktacyjnym do zbierania pokarmu, mleko wyciekające z piersi mamy możemy podać dziecku po przelaniu go do butelki.

Rodzaje muszli laktacyjnych

  • Wentylowana muszla laktacyjna - stosowana aby przyspieszyć gojenie się obolałych brodawek sutkowych. Chroni przed różnego rodzaju otarciami.

  • Niewentylowana muszla laktacyjna do zbierania pokarmu - służy do gromadzenia wyciekającego z piersi mleka. Dzięki niej kobieta może cieszyć się suchym biustonoszem. Natomiast wyciekający z piersi pokarm nigdy się nie zmarnuje, gdyż można go podać dziecku.

Zalety stosowania muszli laktacyjnych:

  • ochraniają brodawki sutkowe,

  • pozwalają wykorzystać wyciekające mleko,

  • można je nosić razem z bielizną,

  • zapobiegają przemoczeniu biustonosza oraz ubrań,

  • przyspieszają gojenie się ran,

  • zapewniają przepływ powietrza.

Czemu warto zainwestować w muszle laktacyjne?

Muszle laktacyjne pozwalają gromadzić wyciekający z piersi pokarm. Mleko matki ma wiele niesamowitych właściwości. Może okazać się ono zbawienne między innymi w przypadku pojawienia się odparzeń u niemowlaka. Wówczas możemy użyć mleka zebranego w muszli ochronnej w celu złagodzenia podrażnienia skóry dziecka. Dzięki muszlom laktacyjnym do zbierania pokarmu karmiąca mama może cieszyć się suchym biustonoszem. Doskonale przydadzą się także podczas gdy nasze brodawki sutkowe są obolałe i wrażliwe, dzięki zastosowaniu muszli możemy uniknąć bolesnych otarć i niechcianych bakterii.

Komfort Twój i Twojego dziecka jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego znajdziesz u nas wszystkie potrzebne akcesoria zarówno na czas ciąży jak i po porodzie, niezbędne dla mamy i maleństwa a dział Laktacja i ochronne muszle laktacyjne o których teraz czytasz, znajdziesz wśród nich.

W Formommy mamy wszystko czego potrzebujesz w okresie laktacji i po...

ochronne muszle laktacyjne

wkładki laktacyjne

kolektory pokarmu

osłonki na sutki

majtki poporodowe

podkłady poporodowe

biustonosze do karmienia

Oraz wiele innych akcesoriów na okres ciąży i karmienia

pixel