Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Kolektory mleka

Magiczna buteleczka czyli kolektor mleka

Kiedy na świat przychodzi długo wyczekiwane maleństwo, większość młodych mam decyduje się na karmienie piersią. Mleko matki to najlepszy pokarm dla noworodka, który jest bogaty w składniki odżywiające dziecko oraz wzmacniające jego odporność. Mleko matki to pierwszy pokarm dziecka zawierający zbalansowaną ilość węglowodanów, białek i tłuszczy. Karmienie piersią wspiera także nawodnienie organizmu noworodka. Miliony żywych komórek czynniki wzrostu, hormony, witaminy, ponad 1000 białek, aminokwasy, oligosacharydy, enzymy, minerały, przeciwciała oraz kwasy tłuszczowe. Wszystkie te składniki znajdują się w mleku matki i zapewniają wysoką wartość odżywczą, dzięki której dziecko prawidłowo się rozwija.

Co to jest kolektor pokarmu?

Kolektor mleka, silikonowy odciągacz zwany również kolektorem pokarmu lub nazwany przez producenta magiczną buteleczką. Kolektor pokarmu może być stosowany przez mamy karmiące piersią do wspomagania laktacji lub odciągania mleka, a podczas nawału jest bardzo przydatny do gromadzenia zapasów mleka. Tuż po urodzeniu, gdy mama przystawia dziecko do jednej piersi którą dziecko ssie z drugiej piersi samoczynnie powoduje wypływ mleka, ponieważ ta również intensywnie produkuje pokarm. Zazwyczaj mleko wchłaniane jest przez wkładki laktacyjne które pewnie też stosujecie, natomiast dzięki magicznej buteleczce jesteśmy w stanie zebrać go w całości. Po kilku miesiącach, gdy laktacja się ustabilizuje, sylikonowy odciągacz pokarmu zwany kolektorem może pomóc nam zgromadzić zapas mleka.

Czym się różni laktator od kolektora?

Silikonowy odciągacz pokarmu nazywany kolektorem pokarmu tym różni się od laktatora, że pozwala zbierać i przechowywać mleko, które samoczynnie powoduje wypływ mleka z jednej piersi, podczas gdy maluch jest karmiony drugą.

Czy kolektor jest bezpieczny w użytkowaniu?

Sposób działania kolektora jest na tyle prosty, że nie stwarza żadnego ryzyka ani dla matki, ani dla niemowlęcia. Produkty posiadają stosowny atest PZH wykonane są z materiałów bezpiecznych- bezpiecznego silikonu którego składniki nie przenikają do zebranego mleka. Nie zawierają więc biosfenolu A. Jeśli chcemy kupić silikonowy odciągacz pokarmu należy jednak dla pewności skontrolować informacje producenta na opakowaniu. Użycie kolektora jako ręcznego odciągacza, wymaga kilkukrotnego naciśnięcia podstawy buteleczki po jej przyłożeniu do piersi, aby pobudzić wypływ mleka. Wytworzone w ten sposób podciśnienie, samo wyciągnie mleko a przyssana buteleczka zbierze mleko wyciekające z piersi. Konstrukcja buteleczki sprawia, że jest bardzo wygodna dla karmiących piersią i jest świetnym rozwiązaniem dla mam które wracają np. do pracy i chcą żeby maluch dostawał mleko mamy.

W Formmomy - Ty i dziecko jesteście dla nas najważniejsi

Żeby podnieść i ułatwić komfort życia młodej mamy w dziale Laktacja zebraliśmy wszystkie artykuły potrzebne w tym okresie a kolektory mleka wspomagające oporne piersi są oczywiście wśród nich.

Kolektor mleka MAMI ma pojemność 100ml, przyssana buteleczka pozwala na wygodne zebranie pokarmu. Nie powoduje dyskomfortu podczas używania. Jest przezroczysty, co ułatwia ciągłą kontrolę nad ilością zebranego pokarmu. Kolektor posiada dołączony stojak, który ułatwia odłożenie produktu po zakończonym zbieraniu pokarmu. Dzięki temu mama ma pewność, że zebrany pokarm nie wyleje się.

BABYONO miękki silikon ma pojemność 90ml ,konstrukcja buteleczki sprawia że ta wygodna forma gromadzenia zapasów pod wpływem wytworzonej próżni może być dodatkową pomocą podczas karmienia piersią jest zatem świetnym rozwiązaniem np. podczas nocnych karmień.

Zalety kolektora zwanego magiczną buteleczką

  • Zbiera zapasy mleka z drugiej piersi w czasie kiedy następuje samoistny wypływ pokarmu

  • Lekki i poręczny potrafi pobudzić wypływ mleka ale nie powoduje podrażnień brodawki

  • Elastyczny i ergonomiczny kształt, prosty w obsłudze

  • Posiada pozytywną opinię instytutu matki i dziecka

  • Silikonowy odciągacz można sterylizować wrzątkiem co pomaga zachować kolektor pokarmu w czystości

Używanie kolektora pokarmu może bardzo ułatwić komfort życia mam karmiących piersią i ściągających mleko. Kupując odciągacz pokarmu który zbiera mleko będące efektem samoczynnego wypływu możesz zawsze mieć zapas pokarmu tak bardzo potrzebny od pierwszego krzyku dziecka oraz jego pierwszych chwil.

pixel