Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Laktatory i kolektory

Kolektor pokarmu i laktator ręczny

Kolektor mleka zwany magiczną buteleczką

Każda przyszła mama przygotowuje się do narodzin dziecka, szykując niezbędną wyprawkę zarówno dla maleństwa, jak i dla siebie. Jednym z ważnych produktów, o którym warto pamiętać podczas kompletowania torby do szpitala, jest laktator lub kolektor mleka. W swojej ofercie posiadamy laktatory ręczne oraz kolektory mleka. Mamy karmiące piersią wiedzą że podczas karmienia piersią, druga pierś zostaje pobudzona a to powoduje wypływ mleka. Mleko matki jest ważnym elementem dla zdrowia dziecka, dlatego warto zadbać, aby się nie marnowało i odpowiednio przechowywać zapasy mleka. Kolektor pokarmu ułatwia gromadzenie zapasów mleka. Kolektor mleka jest bardzo łatwy w użyciu i można z niego swobodnie korzystać podczas karmienia. Użycie kolektora jako ręcznego odciągacza, wymaga kilkukrotnego naciśnięcia podstawy buteleczki po jej przyłożeniu do piersi, aby pobudzić wypływ mleka. Pod wpływem wytworzonej próżni laktator ręczny, sam wyciągnie mleko a przyssana buteleczka zbierze mleko wyciekające z piersi. Czyli używanie kolektora z bezpiecznego sylikonu jest bardzo proste w obsłudze i wygodne zwłaszcza podczas nocnych karmień. Dzięki kolektorom oraz laktatorom można odciągnąć pokarm w każdym momencie i schować je do lodówki, przykrywając specjalną pokrywką, lub przelać do woreczka na pokarm i zamrozić. Silikonowy odciągacz pokarmu nazywany magiczną buteleczką jest zatem świetnym rozwiązaniem na każdym etapie karmienia. Na początku, kiedy piersi kobiety są przepełnione pokarmem i następuje samoistny wypływ pokarmu, nie potrzeba gromadzenia zapasów mleka na potem ale później, kiedy trzeba pobudzić laktację z drugiej piersi kolektor pokarmu odciągnie mleko.

Wysokiej jakości kolektor pokarmu żeby zebrać mleko z drugiej piersi

Wszystkie laktatory oraz kolektory do pokarmu, które znajdują się w naszej ofercie, wykonane są z wysokiej jakości materiałów i dopasowują się do rozmiaru biustu. Są bezpieczne zarówno dla matki, dziecka, jak i dla pokarmu . Są wykonane ze specjalnego tworzywa, które nie zawiera bisfenolu A (0% BPA) i jest przeznaczone do kontaktu z żywnością. Kupując odciągacz ręczny oraz kolektory do mleka które składają się z niewielkiej liczby elementów, bardzo łatwo utrzymać w czystości wystarczy sterylizować wrzątkiem. Sylikonowy odciągacz pokarmu zwany również kolektorem pokarmu jest wykonany z bezpiecznego silikonu a każdy z nich posiada atest pzh i pozytywną opinię instytutu matki i dziecka. Prosty w obsłudze kolektor dzięki małym rozmiarom jest dyskretny, dlatego spokojnie zmieści się w damskiej torebce, pozwalając na wykorzystanie kiedy chcemy żeby maluch dostawał mleko.

Żeby podnieść i ułatwić komfort życia młodej mamy w dziale Wyprawka zebraliśmy wszystkie artykuły potrzebne na czas porodu i karmienia a kolektory mleka wspomagające oporne piersi są oczywiście wśród nich.

Zalety kolektora pokarmu:

Kolektor mleka MAMI ma pojemność 100ml,przysysana buteleczka pozwala na wygodne zebranie pokarmu. Nie powoduje podrażnień brodawki ani dyskomfortu podczas używania. Jest przezroczysty, co ułatwia ciągłą kontrolę nad ilością zebranego pokarmu. Kolektor posiada dołączony stojak, który ułatwia odłożenie produktu po zakończonym zbieraniu pokarmu. Dzięki temu mama ma pewność, że zebrany pokarm nie wyleje się.

BABYONO miękki silikon ma pojemność 90ml ,konstrukcja buteleczki sprawia że ta wygodna forma gromadzenia zapasów pod wpływem wytworzonej próżni może być dodatkową pomocą podczas karmienia piersią jest zatem świetnym rozwiązaniem np. podczas nocnych karmień.

Wybór kolektora pokarmu lub niezawodnego laktatora nie będzie trudny jeśli w jednym miejscu znajdziesz wszystko czego potrzebujesz na czas ciąży, porodu i karmienia. Zajrzyj do naszego sklepu Formommy i wybierz czego potrzebujesz jednym kliknięciem.

Sprawdź także inne produkty, które mogą Ci się przydać po porodzie, np. biustonosze do karmienia , wkładki laktacyjne czy rogale do karmienia.

Używanie produktów do przechowywania pokarmu, może bardzo ułatwić komfort życia mam karmiących piersią i ściągających mleko. Kupując woreczki lub pojemniczki na mleko możesz zawsze mieć zapas pokarmu tak bardzo potrzebny od pierwszego krzyku dziecka oraz jego pierwszych chwil.

 

pixel