Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Higiena i Pielęgnacja

Obowiązkowa Higiena i pielęgnacja dziecka

Pielęgnacja noworodka oraz zachowanie higieny skóry to bardzo ważne zadanie, przed którym stoją świeżo upieczeni rodzice. Nierzadko wszystkie czynności pielęgnacyjne, zwłaszcza w pierwszych dniach życia dziecka wzbudzają w nas obawę i lęk że zrobimy dziecku krzywdę. Dlatego istotne jest, by poznać wszystkie zasady dotyczące pielęgnacji i stosować je w praktyce. Noworodek i niemowlak wymaga naszej pomocy praktycznie we wszystkim. Nie inaczej jest w kwestii higieny i pielęgnacji. Maluchnie przecież nie potrafi jeszcze sam jeść ani wydmuchać noska o higienie fizjologicznej już nie wspomnę. To zadanie rodziców żeby zadbać o małego człowieka ale podstawy higieny i dbałości od siebie możemy uczyć dziecko od pierwszych dni życia.

Pamiętaj! Odpowiedni poziom higieny przyczynia się również do tego, że nasz maluszek będzie unikał infekcji, a dzięki częstym zmianą pieluszki i odpowiedniej pielęgnacji delikatnej skóry możemy uniknąć na przykład pieluszkowego zapalenia skóry. Pamiętajcie również, że pielęgnacja to nie tylko mycie i nacieranie kremami, ale również odpowiedni dobór okrycia kąpielowego, niezawodnego w trakcie wodnej zabawy z Pociechą.

W tej części nasz sklep Formommy zebrał takie niezbędne artykuły jak:

Oczywiście w tym dziale jakim jest Higiena i pielęgnacja nie może braknąć pieluch jednorazowych ponieważ skóra na pupie dziecka jest najbardziej narażona na podrażnienia, dlatego rodzice powinni podczas każdej zmiany pieluszki bacznie się jej przyglądać i reagować zanim pojawią się na niej większe zmiany.

Polecamy też zapoznanie się z pielęgnacją paznokci która jest bardzo ważna na każdym etapie rozwoju- Rodzice lub opiekunowie muszą pamiętać o obcinaniu paznokci u niemowlęcia, by dziecko się nimi nie zadrapało.

Chociaż nasze pociechy na tym etapie życia nie mają jeszcze ząbków, jednym z istotnych elementów pielęgnacji jest także mycie dziąseł dziecka szczoteczki do zębów również znajdziecie w specjalnie skompletowanym dziale higiena i pielęgnacja malucha.

Pielęgnacja noworodka i niemowlaka, na samym początku rodzicielskiej przygody wydaje się skomplikowana, nie jest jednak aż tak wymagającą czynnością. Rodzice, wykonując czynności pielęgnacyjne codziennie, szybko zyskują potrzebną pewność ruchów dzięki czemu zarówno oni, jak i maluszek, poczują się swobodniej.

Komfort Twój i Twojego dziecka jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego znajdziesz u nas wszystkie potrzebne akcesoria zarówno na czas ciąży jak i po porodzie, niezbędne dla mamy i maleństwa a dział Laktacja znajdujący się również w naszym sklepie internetowym może zaopatrzyć Cię w wiele z nich.

W Formommy mamy wszystko czego potrzebujesz w okresie laktacji i po...

wkładki laktacyjne, kolektory pokarmu

osłonki na sutki, majtki poporodowe

podkłady poporodowe, biustonosze do karmienia

Oraz wiele innych akcesoriów na okres ciąży i karmienia

Rozmiary
  • Podkłady
Kolor
Wzór
Marka
Przedziały cenowe
pixel