Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Ochronne osłonki na sutki

Bezpieczne silikonowe osłonki do karmienia piersią

W trakcie karmienia piersią młode mamy borykają się z różnymi problemami związanymi z ta czynnością. Część z nich wynika z nieprawidłowego przystawiania jamy ustnej dziecka, nieumiejętnego ssania lub nietypowej budowy piersi. Większość prób karmienia kończy się w takiej sytuacji bólem, a nawet ranami brodawek. Na szczęście z pomocą przychodzą różnego rodzaju osłonki laktacyjne na piersi, które przy właściwym stosowaniu potrafią zdziałać cuda.

Do czego służą kapturki do karmienia ?

Silikonowe osłonki na piersi chronią wrażliwe brodawki sutkowe przed podrażnieniem umożliwiając bezbolesne karmienie piersią. Delikatne nakładki silikonowe doskonale imitują skórę, dzięki czemu dziecko ma poczucie bezpośredniego dotyku.
Silikonowe nakładki/osłonki wspomagają karmienie piersią przy wystąpieniu trudności dziecka ze ssaniem pokarmu lub przy podrażnieniu jamy ustnej. Osłonki na brodawki sprawdzają się także w przypadku płaskich lub wklęsłych brodawek, które utrudniają dziecku prawidłowe ich złapanie. Polecane są także dla kobiet, które mają problem z nadmiernym wypływem pokarmu. Osłonki nie zmieniają smaku i zapachu mleka, a także nie zawierają Bisfenolu A.

Kiedy i dlaczego potrzebne są osłonki do karmienia piersią

Produkcja mleka matki może zacząć się jeszcze przed porodem. Po urodzeniu schemat działa dość prosto, - im więcej karmisz, tym więcej mleka produkujeszNa ten czas niezbędne są takie produkty jak np. butelki, laktatory czy właśnie nakładki/ kapturki do sutków. Dziecko niestety podczas spożywania pokarmu gryzie, uszkadzając przy tym delikatne brodawki mamy, są one mocno popękane. Niestety ból ten jest często nie do zniesienia, a każdy ruch powoduje dyskomfort, nie wspominając już o karmieniu. Osłonki zabezpieczają brodawki sutkowe w trakcie karmienia przed tym bolesnym doświadczeniem. Osłonki na brodawkę, sprawdzą się również podczas powrotu do karmienia piersią np. po karmieniu mieszanym, chorobie, a także podczas karmienia wcześniaków, którym ułatwią ssanie.

Chronią obolałe sutki umożliwiając karmienie

Rodzajem nakładek, z których najczęściej korzystają młode mamy, są osłonki używane podczas karmienia dziecka. Mogą być stosowane w przypadku płaskich lub wklęsłych brodawek, których dziecko nie może prawidłowo chwycić, oraz gdy brodawki są bolesne lub pokaleczone, a karmienie wywołuje dyskomfort. Silikonowe nakładki oferuje większość producentów akcesoriów dla dzieci, takich jak BabyOno, Canpol babies . Różnią się wielkością, grubością i kształtem. Dla waszej wygody w dziele Laktacja zebraliśmy różne modele osłonek na brodawki sutkowe których potrzebuje młoda mama.

Jak założyć osłonkę żeby uniknąć podrażnienia brodawek

Kapturki do karmienia należy dopasować do ust dziecka i wielkości brodawki. Zawsze powinny być prawidłowo nakładane, bo tylko w ten sposób mama zapewnia dziecku skuteczne i bezpiecznie karmienie. Przyłożona do piersi nakładka powinna dobrze przylegać i ułatwiać maluszkowi chwycenie sutka, jednocześnie uniemożliwiając jego dalsze zranienie.

Osłonki na brodawki — jaki rozmiar do jakiego wieku dziecka?

Rozmiar musisz dopasować nie tylko do swoich piersi, ale i do wieku oraz jamy ustnej dziecka. Za duże osłonki wywołują odruch wymiotny i problemy z oddychaniem, a za małe nie podadzą dziecku pokarmu. Podobna sytuacja ma miejsce przy wyborze smoczka do butelki. Rozmiar odgrywa tutaj najważniejszą rolę. Nie wiesz, który rozmiar będzie najlepszy? Masz dwie opcje — metoda prób i błędów lub zasięgnąć opinii konsultanta laktacyjnego. Wybór należy do Ciebie. Jakikolwiek będzie Twój wybór, na naszej stronie internetowej Formommy.pl znajdziesz wszystko czego potrzebujesz dla Siebie i dziecka na okres ciąży i laktacji.

Komfort Twój i Twojego dziecka jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego znajdziesz u nas wszystkie potrzebne akcesoria zarówno na czas ciąży jak i po porodzie, niezbędne dla mamy i maleństwa a dział Laktacja który teraz przeglądasz może zaopatrzyć Cię w wiele z nich.

W Formommy mamy wszystko czego potrzebujesz w okresie laktacji i po...

wkładki laktacyjne

kolektory pokarmu

osłonki na sutki

majtki poporodowe

podkłady poporodowe

biustonosze do karmienia

Oraz wiele innych akcesoriów na okres ciąży i karmienia

Marka
pixel