Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Zabawki dla niemowląt

Zabawki sensoryczne dla niemowląt wspomagają rozwój dziecka

Zabawki edukacyjne dla niemowląt pełnią nieocenioną funkcję w rozwoju niemowląt i dzieci. Najlepsze zabawki pomagają rozwijać wzrok, ćwiczą chwyt oraz rozwój mowy i słuchu. Wyjątkowo pobudzają zmysły dziecka w pierwszych miesiącach życia, a najciekawsze zabawki kontrastowe zostaną z nami na późniejsze lata.

Pierwsze zabawki sensoryczne, zabawki kontrastowe

W pierwszych miesiącach życia zabawa z niemowlakiem to raczej krótkie formy kontaktowe i aktywizujące. W początkowym etapie życia maluszek poznaje siebie, rodziców i otaczający go świata. Zabawy poprzez dotyk czy delikatny masażyk pozwalają mu poznać otaczający go świat. Żeby wspierać rozwój dziecka które większą część czasu spędza na leżąco możecie zacząć od maty edukacyjnej. Wiszące elementy w kontrastowych kolorach zapewniają dzieciom stymulację rozwoju fizycznego i umysłowego już w pierwszych miesiącach życia maluszka. Dostępne w naszej ofercie zabawki sensoryczne, zabawki edukacyjne oraz wyjątkowe książeczki kontrastowe, ćwiczą wzrok dziecka oraz zapewniają świetną zabawę od pierwszych dni życia

Dlaczego warto wybrać zabawki kontrastowe

Zabawki kontrastowe rozwijają zmysł dotyku kiedy dziecko chwyta zabawki, zmysł wzroku kiedy na nie patrzy i zmysł słuchu kiedy słyszy melodie np. z karuzeli. Dlatego pierwsze kontrastowe zabawki dla niemowlęcia to karuzela nad łóżeczko, projektor lub zawieszka do wózka które umożliwiają obserwację jednostajnego ruchu przedmiotów, rozwijając zmysł wzroku. Każdy z tych przedmiotów pozwala maluchowi poznawać otaczający go świat różnymi zmysłami – dla noworodka to doskonała zabawa. Pierwsze zabawki sensoryczne zachęcają do tego, by dziecko dokładnie je obejrzało, dotknęło, pozwalają też wsłuchiwać się w odgłosy melodii dzięki czemu rozwija się kolejny zmysł czyli słuch. Zaletą zabawek kontrastowych w pierwszych miesiącach życia jest więc to że wspierają rozwój dziecka w tym przede wszystkim wzrok, słuch i zmysł dotyku, pozwalając przy tym maluchowi na świetną zabawę. Wyjątkowa zabawka posiada różne faktury i kolory dlatego w każdy sposób oddziałuje na zmysły waszej pociechy.

Pierwsze zabawki edukacyjne dla niemowląt i małych dzieci

Pierwsze zabawki dziecka to również zabawka sensoryczna grzechotka której nie może zabraknąć jeśli wybieracie wśród naszych propozycji zabawek dla niemowląt, lub małych dzieci. Grzechotka jest znana od lat - to często pierwsza kolorowa zabawka sensoryczna którą jest wstanie uchwycić mała rączka dziecka. Zaletą zabawek kontrastowych dla najmłodszych jest więc to że zawsze są dostosowane o małych rączek i oczek Twojego skarbu. Zapewniają dzieciom zabawę i są stworzone żeby wspierać rozwój dziecka od pierwszych chwil życia. Dobrze jest wspomóc ten proces kupując maluchowi edukacyjne sensoryczne zabawki dla niemowląt.

Wyjątkowe zabawki sensoryczne w Formommy:

Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom w dziale zabawki dla niemowląt zebraliśmy zestaw zabawek sensorycznych przeznaczony dla najmniejszych dzieci. Pobaw się z dzieckiem zabawkami kontrastowymi zacznij od miękkich zabawek sensorycznych żeby pomóc maluchowi dobrze się rozwijać.

  • Grzechotka - jedna z miękkich sensorycznych zabawek ćwiczy zmysł dotyku i uchwyt

  • Kolorowe zawieszki do wózka - pozwalają na rozwój wzroku i dotyku

  • Książeczka kontrastowa dla najmłodszych - doskonała do zabaw w wodzie i do poczytania na wieczór- ćwiczy zmysły dziecka takie jak słuch i dotyk kiedy dziecko chwyta zabawki

W Formommy specjalizujemy się w dzieciach i ich potrzebach, czyli również w kontrastowych zabawkach edukacyjnych. W naszym sklepie internetowym znajdziesz zabawki sensoryczne, kontrastowe i zabawki edukacyjne dla małych dzieci od pierwszych chwil życia. Każda zabawka posiada odpowiedni niezbędny atest żeby Twoje dziecko było bezpieczne w trakcie zabawy i nauki.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabawek sensorycznych już dziś !

Kolor
Wzór
Marka
pixel