Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Książeczki kontrastowe

Książeczki kontrastowe dla niemowląt

Rodzice bardzo często mylnie myślą że po pierwszą książeczkę dla malucha warto sięgnąć kiedy dziecko już stabilnie siedzi i może pomagać w przeglądaniu stron książeczki. Eksperci od rodzicielstwa oraz My w Formommy uważamy przygodę z literaturą warto rozpocząć już w pierwszych tygodniach życia dziecka. Oczywiście w pierwszych książeczkach dla najmłodszych które pokazujemy maluszkowi na samym początku nie ma jeszcze opisów i tekstu ale już warto wspierać rozwój wzroku niemowlaka i nawet pierwszym miesiącu życia pokazywać intensywne czarno-białe karty przeznaczone dla najmłodszych– które najlepiej stymulują percepcję wzrokową dziecka, ponieważ maluszek na tym etapie widzi jedynie czerń, biel i odcienie szarości. 

Książeczkami kontrastowymi wspieramy prawidłowy rozwój dziecka

W pierwszych tygodniach życia dziecka jego wzrok intensywnie się rozwijają, dlatego warto zdecydować się wówczas na stymulujące wzrok książeczki lub karty kontrastowe. W tej kategorii dla wsparcia wszystkich rodziców znajdziesz takie właśnie książeczki kontrastowe dla niemowląt.

Czarno białe karty to kolory kontrastowych kart które pomagają trenować unoszenie główki. Co jest niezwykle trudne ale bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Niemowlę w stosunku do reszty ciała, ma jeszcze ciężką i dużą główkę, a mięśnie szyi i karku w pierwszych tygodniach życia są bardzo słabe. Opanowanie tej umiejętności jest jednak niezwykle istotnym momentem w rozwoju motorycznym dziecka

Kontrastowe ilustracje i zabawki są wyjątkowo polecane dla najmłodszych maluchów, z uwagi na swoje pozytywne działanie na ich rozwój. Kontrastowe książeczki i zabawki w ostrych kolorach stymulują wzrok dziecka, wzmacniają zdolności manualne i rozwijają umiejętność skupiania wzroku na danym przedmiocie. Tak naprawdę nigdy nie jest za wcześnie na rozpoczęcie przygody z książkami! Zacznij kolekcjonować biblioteczkę dziecku i wybierz dla niego pierwsze książeczki kontrastowe dla noworodka, z których skorzysta już od pierwszych chwilach swojego życia. Jeśli chcesz by maleństwo było prawidłowo rozwijającym się dzieckiem możesz już dziś kupić czarno białe lub pełne kolorów książeczki. Oferta Formommy obejmuje wszystko czego potrzebuje maluszek i rodzice do jego prawidłowego rozwoju.

Książeczki kontrastowe dla niemowląt to must have rodziców i dziecka

Warto wspomnieć, że książeczki kontrastowe wpływają pozytywnie nie tylko na zmysł wzroku. Wspólne czytanie z rodzicem będzie pomocne w nauce naśladowania dźwięków zwierząt czy nauki rozpoznawania obiektów. W przypadku gdy dziecko przegląda karty książki samodzielnie i śledzi paluszkiem po obrazkach, rozwija swoją motorykę małą i koordynację ręka-oko. W kategorii Książeczki kontrastowe przygotowaliśmy różne kolorowe książeczki dla niemowląt, które zaspokoją ciekawość malucha, pokazując mu różne codzienne czynności, jak np. robienie prania czy gotowanie zupki dzięki temu od najmłodszych lat uczymy noworodka różnych umiejętności.

Pamiętaj! Książeczki z naszej oferty sprawdzą się zarówno dla noworodków, jak i kilkumiesięcznych, nieco starszych maluchów.

Szukasz czegoś na prezent- zajrzyj do Formommy

Nie tylko książeczki kontrastowe dla dzieci robią furorę. Równie popularne są maty, grzechotki, gryzaki czy wszelkie inne zabawki, które zawierają kontrastowe kształty i sa zróznicowane w dotyku. Dlaczego tak jest? Noworodki zaraz po urodzeniu nie mają mocno rozwiniętych zmysłów - w końcu w brzuchu u mamy było ciemno. Na początku widzą jedynie rozmazane kształty i niewyraźne kolory. Sprawdź jak kontrasty przyciągają oczy i dlaczego są lepiej widoczne dla takiego malucha niż inne wzory, dlatego cieszą się taką popularnością. Jeśli zastanawiasz się nad pierwszym prezentem dla maluszka, kontrastowa książeczka z mnóstwem obrazków będzie świetnym wyborem.

Marka
pixel