Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Domowa Apteczka

Apteczka dla noworodka i starszego dziecka

W każdym domu, nie tylko w takim w którym są niemowlęta czy też starsze dzieci powinna znajdować się apteczka domowa, a w niej podstawowe leki przeciwbólowe które mają również działanie przeciwzapalne oraz niezbędne środki medyczne.

Prawidłowo wyposażona domowa apteczka, lub apteczka dla niemowlaka może zaoszczędzić wam niepotrzebnego stresu przy wypadku dziecka lub zachorowaniu kiedy dziecko ma wysoką temperaturę. Przy kompletowaniu odpowiednich produktów które znajdują się w domowej apteczce warto kierować się rozsądkiem i dostosować preparaty do wieku noworodków czy starszych dzieci ale też innych domowników. Nie zalecamy kupowania dużych ilości leków na zapas, ponieważ mogą się przeterminować i nie zostać nigdy użyte.

Apteczka dla niemowlaka – co powinno się w niej znaleźć? 

Co powinno się znaleźć w apteczce noworodka i co powinna zawierać apteczka niemowlaka. Jednym słowem co warto mieć pod ręką:

  • Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – najlepsza forma preparatów dla malucha to syrop lub czopki

  • Doustne płyny nawadniające – stosowane podczas biegunki zapobiegają odwodnieniu dziecka i dorosłego

  • Sól fizjologiczna

  • Termometr elektroniczny

  • Środki dezynfekujące do mycia pępuszka niemowląt

  • Materiały opatrunkowe, kompresy z gazy lub włókniny

  • Woda utleniona

  • Plastry na stłuczenia z koniecznie kolorowym bohaterem :)

W kategorii Apteczka domowa dla waszej wygody zebraliśmy takie właśnie podstawowe artykuły i preparaty dostosowane do wieku dziecka.

Domowa apteczka rośnie wraz z Twoim dzieckiem

Starsze dzieci przez swoją ruchliwość są bardziej narażone na otarcia i urazy dlatego materiały opatrunkowe i plastry oraz środki którymi można dezynfekować rany powinny zagościć w apteczce dla dzieci i dorosłych na zawsze. Dobrym pomysłem dla najmłodszych dzieci będzie też gruszka do odciągania kataru lub odciągacz kataru Sopelek gdyż każdy z tych produktów odciągnie wydzielinę z zatkanego noska i zadba o malucha w czasie przeziębienia i kataru.

Roztwór soli fizjologicznej do przemywania oczu maluchowi

W Formommy wspieramy rodziców i pomagamy dziecku na każdym etapie rozwoju, dlatego przechodzimy z wami trudne ząbkowanie a nasze plastry do stosowania na drobne skaleczenia wspomagają leczenie. Środki do dezynfekcji ran i kremy na odparzenia są gotowe zawsze kiedy należy ich użyć. Apteczka dla noworodka to przydatne narzędzie o które trzeba dbać i uzupełniać najlepiej po każdym użyciu. Posiadanie dobrze zaopatrzonej apteczki w domu może okazać się bardzo przydatne w dni wolne od pracy i w święta, kiedy to większość aptek jest nieczynna. Pamiętajcie ! Zawsze jeśli chodzi o preparaty i leki należy zasięgnąć konsultacji lekarskiej.

W naszym sklepie internetowym znajdziecie wiele wśród opisanych produktów dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Marka
pixel