Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Smoczki

Smoczki uspokajające i smoczki dynamiczne

Ssanie u niemowląt spełnia wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim zapewnia prawidłowe pobieranie pokarmu. Niemowlę ma również potrzebę ssania które go uspokaja, nawet kiedy nie jest głodne. Dziecko ssie pierś czy smoczek, żeby się uspokoić czy wyciszyć. Takie ssanie nazywa się czynnością regulującą i zwiększa poczucie bezpieczeństwa u malucha. Najbardziej naturalny „uspokajacz” to oczywiście pierś mamy, jednak z wiadomych przyczyn nie można pozwolić sobie na to, żeby dziecko cały czas uspokajało się w ten sposób. Sam kształt smoczka uspokajającego jest równie istotny – powinien on wspierać prawidłowy, tzn. zdrowy i naturalny rozwój jamy ustnej niemowlaka. Nasz sklep Formommy w kategorii smoczkizebrał najlepsze naszym zdaniem produkty, które spełniają wszystkie powyższe warunki.

Smoczki uspokajające możemy podzielić również ze względu na kształt gumki:

  • Smoczek anatomiczny – gumka spłaszczona od dołu, wypukły od góry.

  • Smoczek symetryczny – płaska gumka od góry i dołu.

  • Smoczek okrągły – końcówka ma kształt wisienki.

Smoczki zebrane w Formommy:

  • Firma Lovi- Dynamiczne smoczki uspokajające Lovi zostały stworzone przez lekarzy neurologopedów z myślą o ochronie odruchu ssania. Mają symetryczny kształt odzwierciedlający brodawkę sutkową

  • Firma BabyOno - Nowoczesna odpowiedź na naturalne potrzeby niemowląt. Smoczki w tej serii dostępne w różnych wielkościach odpowiednio do wieku dziecka

  • Firma Bibs - Smoczek uspokajający z interaktywną końcówką uspokajającą z kauczuku naturalnego

  • Bibs Boheme - Kolekcja Boheme dzięki romantycznej i artystycznej sylwetce czerpie inspirację ze stylu bohemy z głębokim uznaniem dla Matki natury.

Wybór smoczków w naszym sklepie internetowym jest bardzo duży. O tym, jaki rodzaj smoczka kupić maluchowi, tak naprawdę zadecyduje samo dziecko. To ono musi zaakceptować „uspokajacz”, który pomoże mu zaspokajać odruch ssania.

Sprawdź także butelki dla niemowląt oraz termoopakowania na butelki, które będą pomocne przy każdym wyjściu z domu.

Szukasz poręcznych pojemników na smoczek, które ochronią go przed szkodliwymi bakteriami? Sprawdź naszą ofertę!

W Formommy mamy wszystko czego potrzebujesz dla Siebie i malucha ...

butelki, artykuły higieniczne

kolorowe śliniaczki, gryzaki

ubranka dla niemowląt, sylikonowe łyżeczki

 

Kolor
Marka
pixel