Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Pojemniczki i Woreczki na pokarm

Jak przechowywać drogocenne mleko matki

To, że Twój organizm wytwarza pokarm potrzebny do wykarmienia potomka, jest równie naturalne, co fascynujące. Dotyczy to wszystkich przyszłych mam, bez względu na to, czy zdecydują się karmić piersią.

Kiedy na świat przychodzi długo wyczekiwane maleństwo, większość młodych mam decyduje się na karmienie piersią. Mleko matki to najlepszy pokarm dla noworodka, który jest bogaty w składniki odżywiające dziecko oraz wzmacniające jego odporność. Mleko matki to pierwszy pokarm dziecka zawierający zbalansowaną ilość węglowodanów, białek i tłuszczy. Karmienie piersią wspiera także nawodnienie organizmu noworodka. Miliony żywych komórek czynniki wzrostu, hormony, witaminy, ponad 1000 białek, aminokwasy, oligosacharydy, enzymy, minerały, przeciwciała oraz kwasy tłuszczowe. Wszystkie te składniki znajdują się w mleku matki i zapewniają wysoką wartość odżywczą, dzięki której dziecko prawidłowo się rozwija.

Odciąganie pokarmu

Istnieje wiele sytuacji, które powodują konieczność odciągania pokarmu. Niektóre noworodki zostają po porodzie oddzielone od matek, co uniemożliwia każdorazowe karmienie piersią. W innych przypadkach wcześniactwo lub problemy z koordynacją rytmu ssania, przełykania i oddychania u noworodka sprawiają, że matka musi wstrzymać się z rozpoczęciem karmienia. Kobiety używają laktatorów lub kolektorów także w celu zwiększenia produkcji mleka, lub mogą być stosowane przez mamy karmiące piersią do wspomagania laktacji czy do odciągania nadmiaru mleka np. podczas nawału lub do gromadzenia zapasów mleka. Wiele z nich pomaga zapewnić stałe źródło pokarmu dla dziecka, gdy one same wracają do pracy, dzięki czemu mogą pozwolić sobie na większą mobilność i elastyczność. Niezależnie od przyczyny, dla każdej z nich znajomość sprawdzonych metod postępowania przy odciąganiu i przechowywaniu mleka jest jest bardzo istotna.

Rodzaje pojemników do przechowywania mleka

Przechowywanie mleka matki wpływa w ogromnym stopniu na jego jakość. Nie jest sztuką po prostu schować go do lodówki. Pokarm wymaga zarówno odpowiedniego miejsca, temperatury, jak i pojemnika. Pojemnik na mleko matki, powinien spełniać rygorystyczne warunki higieniczne. Wszystkie wykonuje się z tworzyw sztucznych o odpowiednich właściwościach, bez szkodliwych substancji np. bisfenolu A (BPA). Przystosowane są do łatwego mycia, i co ważne - sterylizacji. Takie, które chcesz użyć do zamrożenia pokarmu, muszą być do tego odpowiednio przystosowane. Zwracaj uwagę na oznaczenia.

Pojemniki do przechowywania pokarmu produkują wszystkie najbardziej znane firmy wytwarzające butelki na mleko. Kierują się w tym swoim dużym doświadczeniem w branży, a Mamy darzą je zaufaniem. W Formommy tworząc dział Laktacja zebraliśmy różne produkty i artykuły dla mam karmiących a produkty do przechowywania mleka od znanych niemowlęcych producentów butelek są jednymi z nich.

Akuku , Babyono- woreczki do przechowywania pokarmu - jednorazowe, sterylne woreczki o różnych pojemnościach, służą do przechowywania pokarmu w lodówce lub jego mrożenia. Spełniają najwyższe standardy higieny dzięki sterylizacji wiązką elektronów E. Stabilna podstawa woreczka umożliwia wygodne przechowywanie w pionie i zabezpiecza pokarm przed rozlaniem. Szczelne, podwójne strunowe zapięcie ułatwia otwieranie i zapewnia bezpieczeństwo przechowywanego pokarmu, chroniąc jednocześnie przed przenikaniem zapachów. Dzięki miarce umieszczonej na woreczku można precyzyjnie odmierzyć odpowiednią ilość pokarmu, a na białej etykietce umieszczonej na woreczku można zamieścić notatkę o dacie, godzinie i ilości odciągniętego pokarmu. Pojemnik na pokarm Babyono - pojemnik na mleko matki charakteryzuje się niewielką pojemnością, dlatego ponieważ nie ma potrzeby przechowywać dużej ilości mleka w jednym naczyniu. To nie tylko wynika z tego, ile mama zdoła odciągnąć pokarmu. To także kwestia tego ile dziecko zdoła go spożyć podczas jednego posiłku. Przygotowany pokarm w małych pojemnikach jest bezpieczniejszą i wygodną opcją. Nie zaleca się łączenia odciągniętego mleka ze sobą, gdy poszczególne dawki zostały pobrane w różnym czasie. Pojemniki do przechowywania mleka matki należy zatem dokładnie opisywać - datą i godziną. Wiele młodych mam wie, że przechowywanie mleka kobiecego znacznie ułatwia macierzyństwo. To korzyść zarówno na Ciebie jak i dla Dziecka. Odciągnięty pokarm w pojemniczku lub woreczku, możesz zostawić na później. To szczególnie pomocne, gdy decydujesz się wyjść bez dziecka z domu czy pod Twoją nieobecność w porze karmienia. Masz wówczas czas dla siebie, bez powodu do obaw. Pojemnik na pokarm bezpiecznie przechowa mleko. Z jego pomocą inny domownik łatwo go przygotuje i poda dziecku. Maluch może cieszyć się pełnowartościowym i bezpiecznym posiłkiem.

Kiedy można skorzystać z przechowywania mleka

Ściąganie mleka do butelki dotyczy dużej części karmiących mam. Karmienie dziecka piersią jest dla niego oczywiście najlepsze. Zdarzają się jednak sytuacje, w których karmienie jest utrudnione lub wręcz niemożliwe – np. gdy mama ma zranione brodawki lub zapalenie piersi. Rozwiązaniem staje się wtedy czasowe lub stałe odciąganie pokarmu do butelki, pojemniczka lub woreczka. Pamiętaj, że bez względu na przyczynę Twojej decyzji, odciągając mleko, podtrzymujesz naturalny sposób żywienia dziecka.

  • Przy zbyt małej ilości pokarmu w celu pobudzenia laktacji.

  • Przy nawale pokarmu, aby przy wzmożonej laktacji nie doszło do niedrożności kanalików mlekowych i zapalenia piersi.

  • Podczas choroby maluszka, kiedy na przykład musi on pozostać w szpitalu.

  • Jeśli dziecko niedostatecznie opróżnia pierś.

  • Podczas czasowej nieobecności mamy w domu – maluszka może wtedy nakarmić tata lub opiekunka. 

  • W związku z powrotem do pracy.

W Formmomy - Ty i dziecko jesteście dla nas najważniejsi

Używanie produktów do przechowywania pokarmu, może bardzo ułatwić komfort życia mam karmiących piersią i ściągających mleko. Kupując woreczki lub pojemniczki na mleko możesz zawsze mieć zapas pokarmu tak bardzo potrzebny od pierwszego krzyku dziecka oraz jego pierwszych chwil.

Marka
pixel