Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Laktacja i karmienie piersią

Odpowiednia pielęgnacja piersi w trakcie laktacji i karmienia

Mleko matki, zgodnie ze współczesną wiedzą, jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt i małych dzieci zapewniającym im optymalny stan zdrowia i rozwój. W mleku matki znajdziemy unikalną substancję, żywą, dostosowującą swój skład w każdej chwili do potrzeb wzrastającego organizmu noworodka, niemowlęcia i małego dziecka. Proces laktacji i akt karmienia piersią jest wspaniałą, swoistą gatunkowo, niemożliwą do podrobienia substancją odżywczą, a dodatkowo zapewnia ochronę immunologiczną dziecku na cały okres karmienia, a nawet później.

Karmienie piersią jest bardzo korzystne zarówno dla matki, jak i dziecka. Między młodą mamą a maluszkiem buduje się niepowtarzalna więź, a bliski kontakt z ciałem matki zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa. Niestety bardzo często karmienie piersią jest dla świeżo upieczonych mam bardzo bolesne. Niemowlę, podczas karmienia piersią które jeszcze nie nauczyło się prawidłowo ssać piersi, rani delikatne brodawki, powodując ich bolesność, podrażnienie, a nawet krwawienie. Dlatego bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja piersi w okresie karmienia maluszka.

Wychodząc na przeciw chęci wiedzy nowych i przyszłych mam w naszym sklepie internetowym Formommy stworzyliśmy dział poświęcony laktacji  w którym postaramy się uzupełnić waszą ciążową i poporodową wiedzę na temat wkładek laktacyjnych, osłonek na sutki, laktatorów oraz innych akcesoriów potrzebnych w tym niezwykłym okresie okołoporodowym.

Jak dbać o brodawki w trakcie karmienia piersią?

Każda młoda mama wie, jaki ból potrafią sprawić podrażnione brodawki. Maleństwo żeby pobudzić laktację i produkcje mleka może uszkodzić podatne na zranienia brodawki, o które należy odpowiednio dbać, by nie doszło do zakażenia. Naturalnym i skutecznym sposobem na uszkodzone brodawki jest smarowanie ich swoim własnym mlekiem. Nasz pokarm zawiera tłuszcze, które bardzo dobrze nawilżają uszkodzoną skórę oraz przeciwciała zapobiegające infekcji. Można też zadbać o brodawki używając wygodnych osłonek sylikonowych firmy Canpol lub Baby Ono, dostępnych w zestawie z wygodnym etui. Osłonki na piersi są wykonane z delikatnego sylikonu, chronią wrażliwe brodawki przed podrażnieniem w trakcie karmienia. Kolejnym zbawieniem w dziale Laktacja będą muszle laktacyjne. Muszla laktacyjna - jest to nakładka na brodawkę piersi, którą możesz spokojnie włożyć do biustonosza i nosić pod ubraniem, nawet poza domem. Kształtem przypomina muszlę, stąd jej powszechnie stosowana nazwa. Wykonana jest z miękkiego silikonu o optymalnej elastyczności. Jest bezpieczna dla delikatnej skóry piersi.

Kolektory mleka i pojemniczki do przechowywania pokarmu

Kolektor do mleka służy do zbierania i przechowywania mleka samoczynnie wypływającego z drugiej piersi podczas karmienia malucha. Podczas karmienia dziecka piersią normalnym zjawiskiem jest wypływ mleka z drugiej, „nieużywanej” piersi. Kolektor pokarmu chroni je przed zmarnowaniem i zbiera cenny pokarm do buteleczki. Zwróć Swoją uwagę na dostępne u nas modele kolektorów takie jak Baby Ono czy Mami z wygodnym stojakiem. Oczywiście jeśli kolektory to i woreczki oraz pojemniki w których można przechowywać pokarm. Częste przystawianie dziecka do piersi powoduje pobudzenie laktacji i większe wytwarzanie mleka oraz łatwe naturalne karmienie, co jest bardzo ważne ponieważ zdrowie dziecka jest tu na ! miejscu.

Wkładki laktacyjne jednorazowe i wielorazowe

Wkładki laktacyjne to bardzo duży wybór w Formommy. Bella mamma czy Canpol już teraz możesz wybrać swoją ulubioną firmę. Doskonałe jednorazowe wkładki dla waszej wygody dostępne w wersji na dzień i na noc, to artykuł niezbędny w wyprawce do szpitala młodej mamy. Dla atrakcyjnego wyglądu kobiet karmiących postaraliśmy się też o wkładki laktacyjne pod kolor biustonosza i tu chcemy przedstawić ekskluzywne wkładki firmy Lovi od niezawodnej firmy Canpol. Wszystkie wkładki laktacyjne charakteryzują się tym że są miękkie i delikatne, dzięki czemu nie podrażniają wrażliwych teraz piersi mamy. Posiadają chłonny wkład, który zatrzymuje wyciekający pokarm zapewniając poczucie suchości i świeżości przez długi czas. Praktyczny pasek samoprzylepny utrzymuje wkładkę laktacyjną na właściwym miejscu.

Komfort Twój i Twojego dziecka jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego znajdziesz u nas wszystkie potrzebne akcesoria zarówno na czas ciąży jak i po porodzie, niezbędne dla mamy i maleństwa a dział Laktacja który teraz przeglądasz może zaopatrzyć Cię w wiele z nich.

W Formommy mamy wszystko czego potrzebujesz w okresie laktacji i po...

wkładki laktacyjne

kolektory pokarmu

osłonki na sutki

majtki poporodowe

podkłady poporodowe

biustonosze do karmienia

Oraz wiele innych akcesoriów na okres ciąży i karmienia

Rozmiary
Kolor
Marka
Przedziały cenowe
pixel