Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Zabawa i edukacja montessori

Edukacja w parze z zabawą

Nam dorosłym nauka i edukacja kojarzy się z nieprzespanymi nocami, stosami książek i hektolitrami wypitej kawy. Dzieci uczą się inaczej głównie poprzez zabawę. W tej kategorii zebraliśmy produkty które pomogą, kreatywnie przemycać treści edukacyjne i kształtować rozwój dziecka.

W ciągu pierwszych lat życia mały człowiek aktywnie chłonie bodźce z otaczającego go świata i codziennego życia. Mimo iż wydaje się, że noworodek tylko leży w kołysce, w rzeczywistości jego mózg pracuje na pełnych obrotach. W ciągu pierwszych miesięcy życia warto zatem zapewnić dziecku dostęp do kreatywnych narzędzi edukacyjnych. Uważajcie jednak, aby nie przesadzić z ich ilością.

Jak wybierać zabawki dla dziecka? 

Zabawki dla Bąbelka powinny być przede wszystkim wykonane z materiałów najwyższej jakości, posiadających wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. Ponadto zabawki powinny by odpowiednio dobrane do wieku dziecka – zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i aktualnych potrzeb dziecka. Zbyt zaawansowane zabawki dla małego dziecka, świecące, grające i ruszające się mogą powodować jego nerwowość, a na nadmiar bodźców dziecko będzie reagowało strachem i płaczem. Wybierając zabawki dla niemowląt i małych dzieci musimy próbować spojrzeć na nie ich oczami. 

Zabawki edukacyjne od pierwszych chwil życia w Formommy

W tym okresie niezbędne okażą się :

Kolorowe karuzele oraz śliczne zawieszki do wózka- które znakomicie rozwijają zmysł wzroku i słuchu malucha zwróćcie też uwagę na projektory za którymi można wodzić wzrokiem przed zaśnięciem.

Na etapie ząbkowania zachęcamy do zapoznania się z ofertą piszczków i gryzaków które- rozwijają koordynację wzrokowo – słuchowo – ruchową, dźwięki piszczka wzbudzają zainteresowanie i uczy związków przyczynowo – skutkowych. piszczki pomagają ćwiczyć motorykę i umiejętności manualne (chwytanie, przekładanie), natomiast elastyczny gryzak koi podrażnione dziąsła podczas wyrastania pierwszych ząbków.

Jaka jest rola zabawy w życiu dziecka?

Zabawa sprawia dzieciom przyjemność. Maluchy chętnie się bawią, ponieważ tego chcą. Jednocześnie zabawa, mimo że dzieci są tego nieświadome, rozwija język, myślenie i zdolności społeczne. Zabawa jest pierwszym krokiem, aby dziecko polubiło naukę.

W tej kategorii znajdziecie również różne książeczki przeznaczone dla dzieci w wieku od 0+. Książeczki edukacyjne miękkie i wygodne do trzymania w małej rączce. Kolorowe książeczki kryją wiele niespodzianek, które zajmą dziecko na długi czas. Są wykonane z miłego w dotyku materiału o różnorodnej teksturze. Często posiadają gryzak, piszczek, grzechotkę i elementy szeleszczące. Dodatkową atrakcją książeczek edukacyjnych są bezpieczne lusterka, które wzbudzają ciekawość dziecka. Książeczki doskonale stymulują rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowej i motorycznej dziecka.

Nauka i edukacja w kąpieli

Dla rodziców nauczenie maluchów zasad higieny to często nie lada wyzwanie. Oczywiście są dzieci które kochają wodę od pierwszych dni życia ale co jeśli stawiają one opór i niechętnie biorą udział w codziennym myciu. Aby odmienić tę sytuację, możemy wykorzystać pozytywne skojarzenia i sprawić, że nasze dziecko pokocha kąpiele. Połączmy więc wodę, higienę i edukację.

Zabawki kąpielowe w Formommy

Miękkie książeczki kąpielowe - ozdobione motywem literek, owoców, warzyw cyferek czy zwierzątek. Wybór jest dość spory na pewno kilka książeczek wzbudzi zainteresowanie małego odkrywcy i zachęci do kąpielowej zabawy. Twoje maleństwo nauczy się literek, nazw owoców i warzyw oraz rozpoznawania kolorów lub zwierząt.

Kolorowe zabawki w kształcie zwierzątek i kubeczki przelewajki niesamowicie rozwijające i zachęcające do kąpieli zabawki do wanny. Statki lub zwierzątka unoszą się na wodzie Są łatwe do chwytania i trzymania w małej rączce. Zapewnią świetną zabawę zarówno w wodzie jak i w piasku na plaży lub piaskownicy.

Połączenie przyjemnych emocji z nauką czegoś nowego to doskonała forma na przyswojenie nowych informacji u dziecka. Taki sposób pozwala na zachęcenie malucha do danej czynności i do rozwijania kreatywności. Sklep Formommy dba o wszystkie dzieci dlatego zapoznajcie się już dziś z ofertą która rozwinie zdolności i kreatywność i motorykę u waszego dziecka.

W Formommy mamy wszystko czego potrzebujesz dla Siebie i malucha ...

butelki, artykuły higieniczne

kolorowe śliniaczki, gryzaki

ubranka dla niemowląt, sylikonowe łyżeczki

Kolor
Wzór
Marka
Przedziały cenowe
pixel