Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Zabawki Sensoryczne

Zabawki które wspierają rozwój malucha

Dzieci poznają świat poprzez zmysły. To właśnie dotykając, smakując czy słuchając różnych dźwięków, maluchy zaspokajają swoją ciekawość świata, a także rozwijają różne umiejętności. Jako rodzice możemy wspierać nasze dzieci w rozwoju na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest właśnie zapewnienie im praktycznych zabawek, które wpłyną pozytywnie na ich rozwój. Sprawdź zabawki sensoryczne dla niemowląt i starszych dzieci, które znajdziesz w naszej ofercie. Zobacz na kolorowe piłeczki które pozwalają trenować naukę chwytania i stymulują zmysł dotyku. Zwróć uwagę na niezawodne książeczki które umożliwiają nabywanie nowych umiejętności od ćwiczenia uchwytu, poprzez stymulację pracy dziąseł za pomocą gryzaków z wypustkami, aż do odbierania ciekawych wrażeń słuchowych i studiowania różnych faktur materiałowych

Sensoryczne zabawki jako pomoc w rozwoju dziecka

Wszystkie zabawki edukacyjne sensoryczne, które stymulują zmysły dziecka, są korzystne dla jego rozwoju. Przede wszystkim, poznawanie nowych faktur czy dźwięków zaciekawia malucha, dzięki czemu zabawka sensoryczna nie wyląduje w kącie po pięciu minutach, a wręcz przeciwnie - dziecko będzie się nią chętnie bawiło. Pamiętaj, że zwłaszcza malutkie dzieci wiele zabawek wkładają do buzi, dlatego zwracaj uwagę na materiał W Formommy wszystkie produkty posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty a książeczki dla małych odkrywców mają atest Oeko-Tex Standard 100.

Zabawki sensoryczne niosą ze sobą korzyść dla wszystkich dzieci. Jednak szczególnie polecane są dla dzieci z autyzmem, jako wsparcie w terapii. Taki maluch może mieć problemy rozwojowe i trudności z nauką nowych umiejętności, a te zabawki mogą być dla niego dużym wsparciem.

Zabawki sensoryczne - trening motoryki małej

Jedną z sensorycznych zabawek, jakie znajdziecie w naszej ofercie, jest specjalna silikonowa mata, imitująca folię bąbelkową. Nie bez powodu nawet dorośli uwielbiają przebijać pęcherzyki - dla każdego człowieka, także tego najmłodszego, wciskanie bąbli jest relaksujące. Dodatkowo, dla dzieci to doskonała okazja do treningu motoryki małej. Zabawki sensoryczne dla dzieci, gdzie maluch musi coś wcisnąć/przesunąć, poprawiają sprawność rączek dziecka. Taką zabawką jak ta antystresowa mata możesz bawić się wspólnie z maluchem :)

Sprawdź naszą ofertę dla maluchów na zabawki sensoryczne które pomogą szkrabowi poznawać teksturę, dźwięki i wiele więcej. Zobacz że to doskonała stymulacja do pobudzania zmysłów malucha.

Zabawki to jedno, ale jako element wyprawki przydadzą się także ubranka! Sprawdź naszą ofertę, w której znajdziesz ubranka niemowlęce dla chłopców i odzież niemowlęcą dla dziewczynek.

Nasz sklep internetowy oferuje wszystko czego potrzebujesz Ty i maleństwo:

Komplety ciążowe  

 Odzież niemowlęcą

Wkładki laktacyjne   

Koszule do porodu i karmienia  

Legginsy ciążowe

Biustonosze do karmienia     

Produkty laktacyjne

Wzór
Marka
Przedziały cenowe
pixel