Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Grzechotki

Kolorowe grzechotki dla noworodka i niemowląt

Czy wiecie o tym, że grzechotki dla dzieci to jedne z najstarszych znanych nam zabawek? Za ich twórcę uznaje się greckiego filozofa, Archytasa z Tarentu, który już w V wieku p.n.e. miał wręczyć swoim dzieciom grzechotki wypełnione kamykami, aby dały mu spokój w trakcie jego rozmyślań. Fenomen i doskonałość tej niepozornej zabawki doceniamy aż do dzisiaj i mimo upływu tysięcy lat, wciąż maluchy uwielbiają grzechoczące zabawki! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kolorowych grzechotek!

Bezpieczne grzechotki dla niemowląt

Dlaczego grzechotki są bezpiecznymi zabawkami? Ponieważ nie mają różnych dodatkowych, małych elementów, które mogłyby się odczepić w trakcie zabawy. W naszej ofercie znajdziecie grzechotki dla niemowląt o różnych kolorach i kształtach. Dobrym pomysłem będzie zamocowanie grzechotek dla maluszka np. przy łóżeczku lub na macie, na której maluch leży, aby ruchem rączek lub nóżek mógł wprawić w ruch grzechotkę i usłyszeć ciekawy dźwięk. Oczywiście w pierwszych miesiącach to ty możesz pokazywać maluchowi, jak działa grzechotka i potrząsać dla niego zabawką.

Zabawka rozwijająca różne umiejętności

Grzechotki mogą być wykonane z naprawdę różnych materiałów, takich jak drewno, plastik albo nawet tkanina. W kolorystyce rządzą przeważnie przyjazne dla oka, dziecięce pastele. Również kształty zabawek mogą być naprawdę zróżnicowane.

Zadaniem grzechotki jest przede wszystkim zaciekawienie malucha swoim dźwiękiem. To uczy dziecko rozpoznawania dźwięków, a także uczy lokalizowania źródła dźwięku w przestrzeni. Dodatkowo, gdy maluch zaczyna już chwytać pierwsze zabawki, z pewnością chętnie sięgnie po ciekawą grzechotkę, tym samym rozwijając umiejętności motoryki małej. Grzechotki dla niemowlaków są zwykle wykonane z różnych ciekawych materiałów, więc stymulują przy tym zmysł dotyku dziecka.

Czego uczy grzechotka?

Jesteśmy w kategorii zabawa i edukacja więc dowiedzmy się czego uczy grzechotka?

Grzechotki są nie tylko źródłem rozrywki dla malucha. Pozwalają one również na opanowanie mnóstwa umiejętności. Rodzice lub opiekunowie trzymający grzechotkę, zachęcają maluszka do nauki obserwowania, dzięki której dziecku poprawia się zmysł wzroku. Poruszanie grzechotką na boki to nauka wzrokowego śledzenia oraz koordynowania swoich oczu, aby za nią nadążać. Grzechotki mogą również uwrażliwiać maluchy na hałas. Nawet bez patrzenia, po samym usłyszeniu charakterystycznego dźwięku, maluszek przekręci w jego stronę głowę.

Sprawdź także zabawki sensoryczne z naszej oferty, które pomogą maluchowi poznawać nowe tekstury, dźwięki i wiele więcej. To doskonała stymulacja do pobudzania zmysłów malucha!

W Formommy mamy wszystko czego potrzebuje mama i  pokoik dziecka

Karuzele do łóżeczka

Lampki nocne i projektory

Zabawki i zawieszki do łóżeczka i wózka

Zabawki kąpielowe

Oraz inne niezbędne artykuły dla maluszka i mamy w czasie ciąży i okołoporodowym 

Wzór
Marka
pixel