Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Jak składać śpioszki / ubranka dla noworodka?

2023-09-29
Jak składać śpioszki / ubranka dla noworodka?

Kiedy jesteśmy już dorośli większość :) z nas nie ma problemów ze składaniem i układaniem swoich ubrań - troszkę inaczej jest ze skłanianiem śpioszków naszego dziecka. Każdy z was na pewno ma swój własny opracowany wygodny patent. Jednak składanie małych ubranek nie jest takie łatwe jakby się wydawało na początku i trzeba się tego po prostu nauczyć. Przedewszystkim ich mały rozmiar utrudnia staranne złożenie ubranek i organizację szafy waszej pociechy. Ubranka dla noworodka / niemowlaka powinny być wykonane w 100% z bawełny, lub bawełny organicznej która jest antyalergiczna i nie powoduje podrażnień czyli bezpieczna dla noworodków. Niestety najlepsza gatunkowo bawełna ma tendencję do gniecenia się, i naciągania. Jak więc składać maleńkie ubranka niemowlęce, żeby po wyjęciu z szafy były nie pogniecione i można je było łatwo znaleźć? Postaramy się w tym wpisie przybliżyć metody które podpowiedziały nam nasze klientki i doświadczone mamy.

Po 1 przygotuj ubranka do składania

Jak to zrobić ? Podpowiadamy....

Żeby starannie przygotować malutkie ubrania niemowlęce do złożenia, trzeba je najpierw dokładnie wyprasować - oczywiście sprawdzajcie na metkach jaka temperatura żelazka nie zniszczy tego akurat ubranka. Prasowanie o czym pisaliśmy tutaj, ma na celu pozbycie się niebezpiecznych bakterii i drobnoustrojów, które mogą podrażniać i uczulać skórę waszego maleństwa. Kiedy już wyprasujecie wasze ubranka warto przygotować sporą, czystą powierzchnię, na której będziemy składać ubranka. Nie róbcie tego na podłodze, ponieważ na niej na pewno znajdują się bakterie i brud ( zwłaszcza jeśli macie zwierzaki :).Dobrym pomysłem na miejsce do składania będzie czysty stół lub kanapa, z położonym na niej ręcznikiem albo kocem.

Sposoby na składanie śpioszków / ubranek dziecięcych

Po pierwsze połóż ubranko tyłem na płaskiej powierzchni np. stołu. Zwróćcie uwagę żeby wygładzić wszystkie zakładki na ciuszku żeby uniknąć odgnieceń na nim. Następnie jeśli są to śpioszki należy złożyć nogawki w miejscu od bioder ku górze i tak złożone śpioszki odwrócić, aby leżały przodem do was. W przypadku dłuższych spodenek nogawki można złożyć dwukrotnie. Jeżeli tak złożycie śpioszki to nie będą zajmować dużo miejsca i mogą leżeć jedne na drugich.

Drugi zasłyszany sposób to rolowanie jak poprzednio również rozpoczynamy od ułożenia ubranka na płaskiej powierzchni tyłem i wygładzamy nasze ubranko. Następnie dokładamy jedną nogawkę do drugiej i rolujemy ubranko, lub składamy dwukrotnie w kosteczkę tak, żeby przód ciuszka był przed nami. Ten sposób sprawdzi się gdy trzymamy ubranka niemowlęce w szufladach poukładane jedno koło drugiego.

Trzeci sposób składania śpioszków / ubranek to już większa trudność będziemy do niego potrzebować do niego np. zeszytu wielkości A 5. Rozkładamy jak wcześniej ubranko tyłem, wygładzamy je żeby nie było zagięć - dalej układamy zeszyt tak, żeby jego góra była na równi z górą ubranka jeśli to śpioszki z górą ramienia i zapięcia. Następnym krokiem jest złożenie boków ubranka, tak aby nałożyły się na zeszyt a jeśli to śpioszki - nogawek śpiochów do góry, również na zeszyt. Jeżeli ubranko jest już większe składamy je najpierw na pół tak jak w przypadku długich spodenek. Następnie wysuńcie zeszyt z ubranka, uważamy przy tym żeby zachować jego złożoną formę. Ostatnim krokiem jest złożenie ubranka na pół i odwrócenie go przodem do nas. 

prasowanie ubranek niemowlęcych i składania body

Czwarty sposób, nasz ulubiony według którego układamy dorosłe ubrania w naszych szafach to metoda japońskiej pisarki Marii Kondo czyli Metoda Kon Mari polega ona na składaniu ubranek w małe prostokąty, które możemy ułożyć pionowo obok siebie. Ten sposób szczególnie polecany, kiedy trzymacie ubranka niemowlęce w szufladzie.

Jak składać ubranka / śpiochy tym sposobem? Pierwszym krokiem jest ułożenie ubranka na płaskiej powierzchni tym razem przodem do nas i wygładzenie materiału ubranka. Następnie trzeba złożyć dwie strony ubranka czyli boki do siebie, tak żeby utworzyły prostokąt. Następnym krokiem jest złożenie powstałego prostokąta mniej więcej na pół - tak, żeby jedna jego część była troszkę dłuższa. Ostatnim krokiem jest złożenie ubranka na pół w przypadku ubranek większych dzieci na trzy części. Tak złożone śpioszki trzeba umieścić pionowo w szufladzie. Dzięki metodzie Kon Mari ubranka są ładnie poskładane i uporządkowane, mniej się gniotą oraz pozwalają na szybkie odnalezienie rzeczy którą akurat chcesz założyć maluszkowi.

W Formommy znajdziecie wszystko dla maluszka i jego mamy i nie koniecznie musza to być ubranka - dlatego zapraszamy zapoznajcie  się z naszą ofertą dla noworodków, niemowląt oraz kobiet ciężarnych i po porodzie. Zakupy zrobicie w wygodny sposób bez wychodzenia z domu on line na stronie naszego sklepu internetowego.

Przykładowe produkty dla Ciebie i maluszka które znajdziesz w Formommy :

Jesteśmy partnerami Karty Dużej Rodziny na każdy zakup posiadacze KDR mają zniżkę 10%

Kończąc ten wpis chcę Was zapewnić jak zawsze - że troszcząc się o to co kupujecie i jak dbacie o Siebie w ciąży, o to również że martwicie się czy będziecie dobrymi mamami świadczy o tym że będziecie najlepszymi mamami na świecie:)

 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

pixel