Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Maty

Maty edukacyjne plastyczne czyli nauka poprzez zabawę

Małe dzieci dobrze jest otaczać kolorowymi zabawkami sensorycznymi które pobudzają ich wyobraźnię i pomagają w rozwoju. Proces ten warto wesprzeć zapewniając maluchowi edukacyjne sensoryczne zabawki. Maty dla dzieci są właśnie jednym z takich rozwiązań. Maty plastyczne to fajny sposób na urozmaicenie codziennych zabaw dziecka, zarówno tych pierwszych na podłodze jak i późniejszych w wodzie lub na dworze. Jest to także bardzo funkcjonalny i kompaktowy produkt który łatwo utrzymać w czystości i schować po zabawie do maminej torby.

Zabawki edukacyjne, w tym pierwsze zabawki jakimi mogą być maty edukacyjne i inne kontrastowe zabawki edukacyjne to najlepszy pomysł na rozwój dziecka nawet w wieku 0-3 mies. Pamiętajcie! Dziecko w tym wieku najbezpieczniej kłaść na podłodze, ponieważ z łóżka czy sofy może spaść.

Pierwsze zabawki dla małych dzieci w kontrastowych kolorach

Maty edukacyjne jako pierwsze zabawki dziecka gwarantują świetna zabawę i mają duży wpływ na rozwój niemowląt. W wieku ok 4 miesięcy dziecko zaczyna bardziej interesować się otoczeniem. Dlatego warto zapewnić mu większą ilość bodźców. Maty edukacyjne plastyczne położone na stabilnym podłożu jakim jest podłoga przyciągają wzrok dziecka oraz pobudzają zmysły dziecka do chwytania i poruszania się kierunku kolorowych zabawek. Maluch dzięki temu zaczyna wzmacniać rączki, nóżki i całą swoją postawę. Różne faktury przyczyniają się do umocnienia zmysłu dotyku i zmysłu słuchu a sama miękka mata jest stabilnym podłożem dzięki czemu maluch nie zapląta się np. w kocyk.

Zabawki edukacyjne dla starszych dzieci od 6 miesiąca

Wyjątkowa zabawka jaką jest mata dmuchana wypełniona wodą będzie doskonałym pomysłem zarówno na prezent jak i do codziennej zabawy kiedy to Twoje własne dziecko, chcesz wspierać w rozwoju. Maty zapewniają dzieciom i rodzicom świetną zabawę i wyjątkową naukę, ponieważ zabawki kontrastowe mocno wspierają rozwój dziecka dlatego warto w nie inwestować w każdym wieku malucha. Każda zabawka plastyczna posiada różne kształty i kolorowe rysunki dzięki czemu dostarcza też różnych wrażeń czuciowych. Dostępne w naszej ofercie zabawki sensoryczne w kategorii Zabawa i edukacja to najlepsze zabawki które wspierają rozwój dziecka. Dużą zaletą zabawek kontrastowych typu maty jest też to że stabilnie trzymają się podłoża nawet wtedy gdy dziecko zaczyna raczkować.

Dlaczego warto postawić na maty edukacyjne plastyczne w Formommy

• Ponieważ mata pomaga w prawidłowy rozwoju niemowląt od 3 miesiąca życia
• Wspomaga mięśnie głowy, szyi, ramion, pleców i brzucha
• Mata plastyczna rozwija zdolności motoryczne i sensoryczne, wspomagające szybszy rozwój mózgu
• Kontrastowe kolory wspierają rozwój wzroku
• Są bezpieczne i nie alergizują - Nie zawierają w składzie BPA, ani innych toksycznych materiałów
•Posiada odpowiednie atesty dzięki czemu dziecko jest bezpieczne

Wśród naszych propozycji zabawek znajdziecie mnóstwo kontrastowych zabawek edukacyjnych które pobudzą zmysły dziecka . Warto bawić się z dzieckiem zabawkami kontrastowymi i sensorycznymi gdyż zabawki kontrastowe rozwijają motorykę od pierwszych miesięcy życia.

Jeśli szukasz wyjątkowej zabawki dla swojej Pociechy lub na prezent poza matami plastycznymi w naszym sklepie znajdziesz zabawki sensoryczne takie jak : książeczki kontrastowe, piłeczki sensoryczne oraz niezawodne zabawki sensoryczne grzechotki najmłodszych.

Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą zabawek sensorycznych i kontrastowych oraz artykułów dla mam i niemowląt!

Kolor
pixel