Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Zalety zabawek kontrastowych czyli co widzi nasze niemowlę

2023-06-23
Zalety zabawek kontrastowych czyli co widzi nasze niemowlę

Na rynku sprzedażowym zabawek istnieje bardzo wiele produktów dla niemowląt i starszych dzieci, czas spędzony na wyborze tych odpowiednich dla Twojego dziecka na pewno nie będzie czasem straconym. Dobór zabawek do wieku Twojej pociechy jest bardzo ważny ponieważ, wzrok dziecka na każdym etapie jego rozwoju się zmienia. Inaczej widzi noworodek a inaczej starsze niemowlęta. W tym wpisie postaramy się pomóc wam dobrać odpowiednie zabawki dla noworodków, od pierwszych dni życia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym blogiem na temat zabawek kontrastowych

Zabawki kontrastowe rozwiną zmysł wzroku u niemowlaka

Nasz maluch od pierwszych chwil życia rozwija się przechodząc różne etapy rozwoju. W przypadku noworodka którego mózg pracuje zupełnie inaczej niż mózgi które maja starsze dzieci także wzrok działa inaczej. W trakcie pierwszych tygodni życia niemowlęta widzą otaczający je świat w szarych kolorach i nie rozróżniają pojedynczych barw. Maluch nie jest w stanie pozostać czymkolwiek zainteresowany na dłużej niż zaledwie kilka sekund. Z czasem jednak zauważymy, że kontrastowe zabawki na coraz dłużej przykuwają jego uwagę. Dlatego rodzic w tych początkowych próbach powinien wspierać rozwój dziecka otaczając go produktami o wyrazistych barwach. Różnego rodzaju czarno-białe zabawki lub czerwono - białe zawieszki na łóżeczko wspierają wzrok dzieci od pierwszych dni życia. W pierwszym miesiącu życia niemowlaka najlepiej dostosowane do jego wzroku będą zabawki kontrastowe.

Dzieci nie rozróżniają pojedynczych barw

Zasada przy wyborze zabawek dla niemowląt jest taka, że im większy kontrast tym lepiej dla jego rozwoju. Z założenia naukowców i obserwacji rodziców zauważamy że kontrastowe zabawki pozwalają do około 3 miesiąca życia zwiększyć zdolność skupienia uwagi na przedmiocie i tym samym stymulować mózg do działania. Zabawka kontrastowa to różne połączenia kolorów, może też przybierać różne postacie np. przytulanki, maty edukacyjnej plastycznej lub książeczki kontrastowej. W naszym sklepie Formommy znajdziecie wiele propozycji do zabawy dla niemowląt i większego malucha. Dziecko od pierwszych dni życia spędza czas na plecach dlatego żeby już w tym czasie rozwijać jego mózg warto zainwestować w kontrastowe zabawki typu karuzela, projektor do łóżeczka czy kontrastowe zawieszki do wózka jak kolorowa sprężynka, czy sensoryczna zawieszka Teddy Gardener w kontrastowych kolorach. To praktyczne rozwiązanie pozwoli wam na zawieszenie zabawki zarówno na wózku, łóżeczku niemowlęcym ale też na foteliku samochodowym. Spiralny kształt zabawki ułatwia przeplecenie jej wzdłuż szczebelków i rączki fotelika. Spirala na pałąk do wózka lub fotelika idealnie sprawdzi się w podróży i podczas długich spacerów. Odcienie bieli, czerni i czerwieni lub inne mocne kontrastowe kolory pozwalają dziecku na fajna zabawę i zarazem rozwój poprzez obserwację elementów.

Niemowlę z zabawką kontrastową formommy

Czym jest książeczka kontrastowa?

Książeczki kontrastowe to specjalny rodzaj publikacji dla małych dzieci/ niemowląt. Są to przeważnie książki obrazkowe których obrazki operują silnym kontrastem kolorystycznym, który ma za zadanie wzbudzać dziecięcą ciekawość. Książeczka taka ma też różne faktury i elementy szeleszczące - odmienne w dotyku które z kolei wspierają rozwój dotyku i słuchu.

Kontrastowe zabawki - książeczki kontrastowe

Bardzo ważne jest na każdym etapie rozwoju dzieci żeby rodzice towarzyszyli w trakcie zabawy dziecku. Zabawki kontrastowe takie jak książeczki kontrastowe mogą być z dzieckiem od pierwszych chwil. Książeczka kontrastowa to dowód na to, że na wspólne czytanie z maleństwem nigdy nie może być za wcześnie. A może warto zacząć kompletować dziecięcą biblioteczkę już teraz i wzbogacać ją o kolejne pozycje razem z dzieckiem wraz z jego rozwojem intelektualnym i motorycznym.

Jak używać książeczki kontrastowej?

Kontrastowe obrazki dla niemowląt można pokazywać maluchowi po kilka minut dziennie. Zaobserwuj w tym czasie stopień zainteresowania malca. Jeżeli dziecko jest zaciekawione obrazkami, możesz bez przeszkód pokazywać mu kontrastowe strony.

Zabawki kontrastowe w Formommy

W naszej firmie stawiamy zawsze na rozwój i bezpieczeństwo waszych pociech, dlatego też wszystkie zabawki dla niemowląt i starszych dzieci w tym zabawki kontrastowe są wykonane zawsze z bezpiecznych certyfikowanych materiałów które nie alergizują i nie powodują uczulenia u dzieci. Kontrastowy gryzak Panda czy inne kolorowe gryzaki a może wydające dźwięki przytulanko gryzaki jak wielobarwne piszczki? Zalety zabawek kontrastowych i sensorycznych od pierwszych dni życia są nieocenione dlatego warto inwestować i wspierać rozwój noworodków, niemowląt i dzieci na każdym etapie ich życia.

W Formommy dbamy zarówno o Was drogie mamy jak i o wasze Pociechy w naszym sklepie znajdziecie nie tylko zabawki dla niemowląt doskonałe na prezent ale też ubranka i inne akcesoria jakich potrzebuje dziecko.

Jesteśmy partnerami Karty Dużej Rodziny na każdy zakup posiadacze KDR mają zniżkę 10%

Kończąc ten wpis chcę Cię zapewnić jak zawsze, że troszcząc się o to co kupujesz i o to że martwisz się czy będziesz dobrą mamą świadczy o tym że już jesteś najlepsza mamą na świecie.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023

Polecane

pixel