Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Tablica manipulacyjna - niekończące się źródło zabaw dziecięcych

2024-02-02

Chcecie poznać narzędzie i świetny powód żeby bawić się bez końca i od nowa przez cały dzień? Zapraszamy!

Po przez swobodne poznawanie i dociekanie dziecko poznaje otaczające go przedmioty, jako rodzic podaruj mu wszystko do prawidłowego rozwoju i daj narzędzia żeby mógł bezpiecznie poznawać tajemnice świata który odkrywa. W tym wpisie przedstawiamy wam przedmiot który jest nie tylko fantastyczną zabawką, ale też przede wszystkim wspiera rozwój Waszej pociechy na różnych etapach życia.

Przypatrzmy się w tym wpisie bliżej tablicom manipulacyjnym, sprawdźmy czym są i jak wpływają na rozwój naszych dzieci.

Co to jest tablica manipulacyjna i jak działa?

Tablica manipulacyjna to specjalnie stworzona zabawka która polega na manipulowani załączonymi na niej przedmiotami codziennego użytku. Zabawa w stylu i duchu Montessori, pozwala poznawać świat i rozwijać samodzielność, spostrzegawczość oraz logiczne myślenie i kreatywność.

Na tablicy może znaleźć się wszystko: dzwonki, guziki suwaki czy słuchawki od telefonu.

Tablica manipulacyjna/sensoryczna dla dzieci pełni wiele funkcji - poprawia zdolności fizyczne i wspiera koordynację ruchową, uczy koncentracja , oraz poprawia rozwój sensoryczny, o zabawkach sensorycznych naturalnych pisaliśmy tutaj. Ale przede wszystkim zabawka uczy samodzielności i wspomaga rozwój naszych dzieci, pozwalając im na zabawę i poznawanie przedmiotów codziennego użytku. A jak wiadomo dziecko uczy sie poprzez zabawę.

Różne rodzaje tablic manipulacyjnych - świetna zabawa w różnych odsłonach

Tablica to zabawka która dzięki różnym kształtom i przedmiotom na niej umieszczonym oddziałowej na różne zmysły i stwarza nieskończoną ilość możliwości manipulacji. Tablica manipulacyjna dla dzieci to prosta nie tylko zabawka, której celem jest rozwój sensoryczny, możesz wymieniać różne modele tablic i tym samym wspierać rozwój swojego malucha. Tablice manipulacyjne dostępne na rynku można podzielić mniej więcej w zależności od producenta pod względem wielkości: małe tablice przeznaczone są do „zabaw przenośnych”. Każdy przedmiot na takiej tablicy to dosłownie kopalnia nauki i wiedzy dla dziecka. Małą tablicę manipulacyjną możemy wszędzie ze sobą zabrać ze względu na niewielki rozmiar, będzie ona fajnym rozwiązaniem żeby dziecku się nie nudziło i dało chwilę wytchnienia rodzicom.

Kolejne tablice są sporo większe to taki rodzaj zabawki który jest już stworzony najczęściej z myślą o montażu na ścianie lub w wersji ze stojakiem. Jest to ulubiony wybór większości rodziców, gdyż przeważnie wielkościowo idealnie odpowiada rozmiarom pokoi, a jedocześnie nie jest za duża dla dziecka które dostaję ją np. na 1 roczek.

Ostatnim rodzajem są tablice duże, jest to rodzaj tablic który posiada najwięcej elementów manipulacyjnych. Zabawka jest wyraźnie widoczna w pokoju ze względu na duże kształty. Dzięki temu że zawiera różne stopnie manipulacji najdłużej posłuży do zabawy. Taka tablica manipulacyjna ze względu na wielkość, zainteresuje zarówno dziecko roczne, ale również takie powyżej 3 roku życia, kiedy maluszek dorasta już do wielkości swojej zabawki którą jest tablica manipulacyjna.

W naszym sklepie internetowym znajdziecie różne tablice od firmy Manibox stworzone z myślą o rozwoju waszych milusińskich.. W naszej firmie Formommy dokładamy szczególnych starań żeby wszystkie zabawki i produkty wspierały rozwój dzieci, dlatego też wszystkie tablice manipulacyjne są wyposażone w funkcjonalne i kolorowe przedmioty które zachęcają do zabawy wspierając motorykę ruchową i indywidualny rozwój. Dodatkowo tablice są wykonane z drewnianych elementów, które są ponadczasowe i zawsze dodają uroku pokoikom dziecięcym, są tez świetnym pomysłem na prezent. Każdy produkt jest certyfikowany żeby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo naszym skarbom.

Jak bawić sie tablicą manipulacyjną?

Tablica sensoryczna, z całą pewnością przyciągnie uwagę Twojej pociechy kiedy tylko się pojawi w waszym domu. Wzbudzi ciekawość i zachęci do odkrywania nowych rzeczy. Maluch może, np. przekręcać włącznik światła, zasuwać suwak czy dzwonić dzwonkiem. Oczywiście na początku musisz sam/a zaciekawić dziecko poprzez wspólną zabawę. Pokaż mu, jak działają poszczególne przedmioty na tablicy, np. pstryknij wyłącznikiem światła, rozsuń i zasuń zamek... Dziecko na pewno z uwagą będzie Ci się przyglądać później pozwól mu powtórzyć Swoje ruchy. Maluch z pewnością się ucieszy gdy jemu też się uda zrobić to co rodzicowi. Równocześnie zwróć uwagę żeby dziecko mogło samodzielnie odkrywać i poznawać nowe rzeczy, kształty i faktury oraz szukało własnych rozwiązań. Dziecko może spędzać godziny na zabawie poprzez manipulację różnymi elementami tablicy. Będzie to dla niego bezpieczna przestrzeń do eksperymentowania i zabawy.

Podsumujmy - Dlaczego warto zainwestować w tablicę manipulacyjną?

Tablica sensoryczna/ manipulacyjna to jeden z tych przedmiotów który zapewni dużo zabawy Twojemu dziecku, równocześnie wspierając jego rozwój. Z pomocą takiego przyrządu, dzieci udają się w świat nauki w sposób, który jest dla nich przede wszystkim ciekawy i bezpieczny. Jest ona przydatnym narzędziem w czasie edukacji który pomaga w rozwijaniu niezbędnych umiejętności życiowych, które Twoje dziecko z pewnością wykorzysta w przyszłości, dlatego też nie jest zbędnym wydatkiem tylko inwestycją w rozwój dziecka na każdym etapie życia.

Pamiętajcie też że wspólna zabawa buduje więź między dzieckiem a rodzicem!

Mamy nadzieję że jak zawsze wpis na tym blogu okazał się dla was pomocny. Tutaj zapraszamy do zapoznania się z ofertą okołoporodową sklepu internetowego Formommy.pl i produktami sensorycznymi które są świetnym pomysłem na prezent, czy baby shower mogą okazać się idealną rozwijającą zabawką dla młodych rodziców i dziecka w każdym czasie.

Wasze samopoczucie i dobro maleństwa są dla nas najważniejsze, dlatego w razie pytań nasi konsultanci pomogą wam zawsze mailowo lub telefonicznie.

Jesteśmy partnerami Karty Dużej Rodziny na każdy zakup posiadacze KDR mają zniżkę 10%

Kończąc ten wpis chcę Cię zapewnić jak zawsze, że troszcząc się o to co kupujesz i jak dba

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024

Polecane

pixel