Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Łóżeczko dla niemowlaka - Gdzie najlepiej je ustawić?

2024-01-08
Łóżeczko dla niemowlaka - Gdzie najlepiej je ustawić?

Łóżeczko dla noworodka/ niemowlaka to jeden z obowiązkowych mebli, który musimy kupić urządzając pokój naszego maleństwa. Jak pisaliśmy wcześniej niemowlę przesypia większą część dnia, dlatego miejsce do spania dla niego musi być dobrze przemyślane i urządzone w taki sposób żeby maleństwo czuło się bezpiecznie, a obsługa dziecka była również dla nas wygodna. Kącik dla naszego noworodka w sypialni rodziców to najczęstsze i najlepsze rozwiązanie w pierwszych miesiącach życia. Jak zaaranżować pokój, gdzie ustawić łóżeczko i jak stworzyć przytulne i bezpieczne miejsce dla naszej Pociechy w naszej sypialni? Sprawdźcie razem z nami w tym wpisie!

Gdzie postawić łóżeczko dla noworodka?

Maluszek który dopiero przyszedł na świat wymaga dużej troski i szczególnej opieki z naszej strony, dlatego warto mu stworzyć bezpieczny kącik blisko nas czyli w naszej sypialni. Dlatego też łóżeczko dla noworodka powinno stać jak blisko naszego łóżka, co znacznie ułatwi nocne wstawania, karmienia, przewijanie oraz uspokajanie i tulenie niemowlaka. Fajnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie łóżko dostawne o zaletach tego łóżeczka niemowlęcego jak i innych wariantach pisaliśmy tutaj ale jeszcze dla przypomnienia:)

  • Łóżeczko niemowlęce dostawne ułatwia karmienie, ponieważ mama jest tuż obok i może karmić dziecko piersią w pozycji leżącej co jest bardzo wygodne

  • Łóżeczko dostawne zajmuje mniej miejsca niż standardowe łóżeczko niemowlęce

  • Dostawka daje poczucie bezpieczeństwa maluchowi i zapewnia poczucie bezpieczeństwa

  • W łatwy sposób możecie monitorować oddech malucha

  • Nie trzeba wstawać z łóżka nawet po kilka razy

  • Maleństwo ma własną przestrzeń, a dla zwiększenia bezpieczeństwa można też włożyć do łóżeczka w kokonie niemowlęcym lub w rożku który dodatkowo będzie chronił maleństwo i zapewni mu niezbędną wygodę w trakcie snu.

łóżeczko niemowlęce formommy gdzie postawić

Ustawienie łóżeczka dziecięcego to odpowiednia odległość od okna, grzejnika i drzwi

Łóżeczko dla noworodka musi być ustawione w odpowiedniej odległości od grzejnika, okna oraz drzwi ponieważ:

  • Ustawiając łóżeczka dla niemowlaka blisko drzwi - dziecko może być narażone na hałasy, przeciągi i światło dochodzące z innych pomieszczeń. Ponadto, gdy często otwierasz drzwi chodząc możesz nieświadomie wytrącać malucha ze snu.

  • Podobna sytuacja jest z ustawieniem łóżeczka dziecięcego koło okna - nieszczelne okna mogą powodować przeciągi oraz mało tłumić hałasy z ulicy czy podwórka, to również może prowadzić do częstego wybudzania się niemowlaka. Jeśli jednak nie masz wyboru i musisz ustawić łóżeczko pod oknem zadbaj o odpowiednie otulenie dziecka i np. śpiworkiem z którego sam nie wyjdzie

  • Ustawienie łóżeczka noworodka koło kaloryfera - jest szczególnie niekorzystne, przede wszystkim zimą ponieważ powietrze od grzania staje się suche, co źle wpływa na śluzówki dziecka co może powodować trudności z oddychaniem. Ponadto przy włączonym grzejniku może być maluchowi po prostu zbyt gorąco

Pokój dziecka na co zwrócić uwagę?

Ustawienie łóżka dziecięcego oraz urządzenie łóżeczka jest bardzo istotne. Nie jest dobrze gdy kącik niemowlaka ma w pobliżu - telewizor, komputer czy niepotrzebne półki pełne maskotek zbierających kurz. Najlepiej i tym samym najbezpieczniej jest, gdy w łóżeczku niemowlaka znajdzie się tylko materac dla noworodka, specjalne prześcieradło niemowlaka które ma wszytą gumkę, pościel niemowlęca lub śpiworek do spania albo rożek niemowlęcy dla najmłodszych maluchów. Reszta rzeczy jest niepotrzebna i zbędna.

Dobrze jest jednak zadbać o dodatki do łóżeczka i i elementy wyposażenia pokoju niemowlaka takie jak: fotel do karmienia, przewijak, organizer na łóżeczko oraz ochraniacz na szczebelki w łóżeczku, komoda z ubrankami i lampka nocna lub projektor.

Podsumujmy :

Wybieranie pierwszego łóżeczka, jego ustawienie, oraz samo wyposażenie łóżeczka noworodka czy higiena łóżeczka, będzie rzeczą prostą i łatwą jeśli zastosujecie nasze wskazówki i zabierzecie się za urządzanie łóżeczka i kącika bezpiecznego dla waszego dziecka nie później niż miesiąc przed spodziewanym porodem. W naszym sklepie internetowym Formommy w kategorii Dziecko znajdziecie akcesoria do łóżeczka oraz elementy wyposażenia, pościel niemowlęcą i wszystko czego potrzebujecie do opieki nad nowym członkiem rodziny.

Jak zawsze mamy nadzieję że wpis jak przygotować łóżeczko dla noworodka i jak je wyposażyć, oraz jak ustawić łóżeczko niemowlaka, jak zawsze okazał się dla was pomocny. Pamiętajcie że wasze samopoczucie i dobro maleństwa są dla nas najważniejsze dlatego w razie pytań nasi konsultanci pomogą wam zawsze mailowo lub telefonicznie.

Jesteśmy partnerami Karty Dużej Rodziny na każdy zakup posiadacze KDR mają zniżkę 10%

Kończąc ten wpis chcę Cię zapewnić jak zawsze, że troszcząc się o to co kupujesz i jak dbasz o Siebie w ciąży, o to również że martwisz się czy będziesz dobra mamą świadczy o tym że już jesteś najlepsza mamą na świecie.

Polecane

pixel