Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Wyposażenie pokoju dziecięcego. TOP 5 elementów

2022-02-22
Wyposażenie pokoju dziecięcego. TOP 5 elementów

Pokój dziecięcy to bardzo ważne pomieszczenie w życiu każdego maluszka. Jest to miejsce jego odpoczynku, zabawy, a także pierwszych kroków w nauce nowych umiejętności. Dlatego tak ważne jest, aby tą przestrzeń odpowiednio zagospodarować. Sprawdź, jakie wyposażenie pokoju dziecięcego powinno się znaleźć w pokoju Twojego dziecka. Przedstawiamy nasze propozycje.

Wyposażenie do pokoju dziecięcego – co powinno się znaleźć w sypialni dziecka

Przygotowywanie pokoju dziecięcego przed narodzinami dziecka to dla rodziców czas pełen wzruszeń i radości. Podstawą są oczywiście mebelki i wygodne łóżeczko, jednak warto również zadbać o elementy, które sprawią, że pokój będzie przytulny i napawać będzie dziecko kreatywnością. Jakie wyposażenie pokoju niemowlaka jest więc ważne?

1.Miękki kocyk

Chociaż brzmi to banalnie, pamiętaj, że jest to bardzo ważny element. Czy nie miałeś w dzieciństwie ulubionego kocyka, z którym nie rozstawałeś się przez lata? To akcesorium sprawi, że dziecięce łóżeczko będzie przytulniejsze, a maluszek będzie czuł się bezpiecznie. Wybierz dobrej jakości koc z naturalnych, oddychających materiałów. Nasz absolutny faworyt to ażurowy bambusowy kocyk, który znajdziesz w ciepłych, pastelowych odcieniach.

wyposażenie pokoju dziecięcego

2.Karuzela do łóżeczka – wzbudzamy ciekawość niemowlaka

Karuzele do łóżeczka to kolejny niezbędny element, jeśli chodzi o wyposażenie dziecięcego pokoju, a konkretniej łóżeczka. Zabawka oddziaływać będzie na zmysły wzroku i słuchu maluszka. Zawieszone na niej kolorowe figurki wzbudzą jego ciekawość, a miła dla ucha melodia ukołysze go do snu. Wybierz więc kolorową karuzelę z wieloma elementami i pozytywką.

3.Kosz na zabawki – opanujmy zabawkowy chaos

Dziecięcy pokój nie obejdzie się bez zabawek. Aby zorganizować nieco to pomieszczenie, warto również zaopatrzyć się w kosz na zabawki. Twoje dziecko trzymać w nim będzie mogło wszystkie pluszaki, które towarzyszyć mu będą w codziennej zabawie. Nasza propozycja to materiałowy kosz, który jest lekki i nie posiada ostrych krawędzie, dlatego będzie odpowiedni także w przypadku mniejszych dzieci.

4.Blokada drzwi – bezpieczeństwo przede wszystkim

Blokada drzwi to element wyposażenia do pokoju dziecięcego, który szczególnie przydatny będzie w okresie, w którym Twój maluszek zacznie raczkować i stawiać pierwsze kroki. To czas, kiedy ciężko jest za nim nadążyć. Dlatego dla jego bezpieczeństwa, warto zaopatrzyć się w blokadę, która unieruchomi drzwi, dzięki czemu będziesz pewien, że maluch będzie mógł się swobodnie poruszać i nie przytnie sobie paluszków.

5.Książeczki dla dzieci – rozwój wyobraźni od najmłodszych lat

Książki powoli zastępowane są przez elektroniczne urządzenia, jednak pamiętaj, że pełnią one bardzo ważną rolę w rozwoju maluchów. Rozwijają ich wyobraźnię i kreatywność. Dodatkowo czytanie to dobry pomysł na spędzenie wspólnego czasu z dzieckiem. Dlatego wyposażając pokój, nie zapomnij o kolorowych książeczkach dla dzieci, które będziecie mogli wspólnie czytać przed snem.

Jak wybierać wyposażenie dziecięcego pokoju?

Rodzice często zastanawiają się, co jeszcze powinni kupić do pokoju dziecięcego. W końcu chcesz zapewnić dziecku jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju. Pamiętaj jednak, że Twój maluszek nie musi mieć wszystkiego na raz. Zaopatrz się w podstawowe wyposażenie, a wszystkie zabawki i mebelki kupuj wraz z jego wzrostem dopasowując je do wieku i zainteresowań maluszka. Dzięki temu w wyposażeniu pokoju dziecięcego znajdą się najpotrzebniejsze akcesoria i zabawki, których dziecko na pewno będzie używać.

pixel