Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla niemowląt: 5 propozycji

2022-04-01
Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla niemowląt: 5 propozycji

Maluszek obchodzi swój pierwszy dzień dziecka, a ty chcesz podarować mu prezent z tej okazji? Jeśli wciąż zastanawiasz się, co na prezent na Dzień Dziecka wybrać, ten artykuł może ci pomóc! Przygotowaliśmy praktyczny poradnik, w którym zebraliśmy aż 5 uniwersalnych pomysłów, z których ucieszy się każdy maluch i rodzic! 

Na co zwrócić uwagę wybierając prezent dla niemowlaka?

Co będzie najważniejsze w wyborze prezentu? Pamiętaj, że rodzice często mogą mieć różne preferencje co do używanych akcesoriów, jak np. smoczki czy butelki. Dlatego najlepiej zrezygnować z zakupu takich przedmiotów, a skupić się raczej na uniwersalnych propozycjach. Zawsze możesz podpytać się rodziców, czy jest coś, co szczególnie by im się przydało dla malucha. Jeśli jednak chcesz zrobić niespodziankę, skorzystaj z naszych propozycji, które zawsze się sprawdzą! Poniżej przegląd pięciu praktycznych propozycji.

Praktyczne pieluszki bambusowe lub muślinowe

Pierwszy prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka może być skierowany nie tylko konkretnie do malucha, ale może być też zaplanowany z myślą o świeżo upieczonych rodzicach. Właśnie taką propozycją są pieluszki bambusowe, z których rodzice z pewnością będą zadowoleni. Podobnie sprawdzą się pieluszki muślinowe, które nie uczulają malucha i pozwalają jego skórze oddychać.

prezent dla niemowlaka na dzień dziecka

Pieluszki mogą być używane na wiele różnych sposobów. Jako otulacz dla słodko śpiącego malucha, jako ściereczka do wycierania buźki, albo osłona ubrania rodziców, która chroni przed zabrudzeniem ubrania przy ulewaniu.

Co na Dzień Dziecka dla niemowlaka? Pierwsza książeczka!

Nigdy nie jest za wcześnie na to, aby zacząć kolekcjonować biblioteczkę dla malucha. Większość maluchów ma już masę pluszaków i przytulanek, dlatego książeczka jako prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka będzie zdecydowanie lepszym pomysłem, który docenią także rodzice.

Książki dla dzieci już od najmłodszych lat rozwijają ich wrażliwość oraz wyobraźnie, a wspólne oglądanie i czytanie książeczek z rodzicami jest świetną okazją na wyciszenie przed snem. 

Postaw na uwielbiane przez maluchy kontrasty

Kolejne pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka to kontrastowe zabawki. Mowa tutaj m.in. o takich produktach jak kontrastowe książeczki, specjalne plansze ze wzorami, czy gryzaki i grzechotki, w kontrastowych wzorach. Kupując taką zabawkę możesz mieć pewność, że niemowlę będzie nią zachwycone. Dlaczego?

Dziecko zaraz po opuszczeniu brzucha mamy ma jeszcze słabo rozwinięty zmysł wzroku. Widzenie takiego malucha jest jeszcze rozmazane, a kolory są przytłumione. Dlatego właśnie dla niemowląt tak ciekawe są wszelkie kontrastowe wzory - pomagają w skupieniu wzroku i po prostu są lepiej widoczne i bardziej wyraźne dla takiego brzdąca.

co na dzień dziecka dla niemowlaka

Zabawki kąpielowe jako prezent dla niemowlaka na Dzień Dziecka

Kolorowe zwierzaki, żółte kaczuszki, a może wodoodporne książeczki? Zabawki kąpielowe również świetnie się sprawdzą jako prezent dla niemowlaka na Dzień Dziecka. Gdy tylko maluch nauczy się chwytać przedmioty, takie zabawki zdecydowanie umilą mu kąpiel. Możesz mieć także pewność, że posłużą mu na dłużej!

Pomysł na prezent na Dzień Dziecka - rozwojowe zabawki sensoryczne

Nasza ostatnia propozycja prezentowa to zabawki sensoryczne. Na tym etapie życia maluch głównie poznaje świat poprzez swoje zmysły. Różnego rodzaju zabawki sensoryczne są tak opracowane, aby pomóc maluchowi w rozwijaniu umiejętności i zaspokajaniu ciekawości świata. Metki o różnych fakturach, inne materiały wykonania, struktury z wypustkami i bez - to wszystko świetnie stymuluje dotyk malucha. Jeśli więc zastanawiasz się, co na Dzień Dziecka dla niemowlaka kupić, rozważ taką właśnie zabawkę.

pixel