Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Jak zorganizować baby shower?

2022-12-22
Jak zorganizować baby shower?

Kiedy zorganizować baby shower i kto powinien się tym zająć?

W ślad za amerykańską tradycją przyjęło się, że to najbliższa przyjaciółka lub przyjaciółki przyszłej mamy zwykle odpowiadają za organizację takiego przyjęcia. Może to być także najbliższa rodzina, np. mama czy siostra. 

Baby shower zazwyczaj odbywa się w miesiącu lub dwóch przed planowanym porodem, aby mama mogła skorzystać z prezentów i wsparcia podczas ostatniej fazy ciąży. Możesz zorganizować przyjęcie w domu, w restauracji lub w innym wybranym przez siebie miejscu, np. w plenerze, gdy pogoda będzie temu sprzyjała. Nawet jeśli chcesz zachować samo miejsce w tajemnicy, pamiętaj, aby skonsultować z przyszłą mamą przynajmniej listę gości - dzięki temu będziesz mieć pewność, że będą jej towarzyszyły wszystkie bliskie osoby, nawet koleżanki, których nie znasz. 

Pomysły na baby shower

Przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, które zdecydowanie ułatwią organizację baby shower! Jeśli organizujecie przyjęcie baby shower w domu czy w plenerze na własną rękę, warto ułatwić sobie późniejsze sprzątanie. Nie ma sensu zmywać wszystkich naczyń po poczęstunku i torcie - zamiast tego wybierzcie papierowe talerzyki i kubki na baby shower, które później tylko wyrzucicie. 

Warto też postawić na menu raczej w formie finger food, czyli różne przystawki, babeczki, owoce, ponieważ taka forma poczęstunku nie wymaga miejsc siedzących dla wszystkich gości, co może być wyzwaniem przy organizacji imprezy w domu.

Można też zastanowić się nad dodatkowymi atrakcjami, poza poczęstunkiem czy otwieraniem prezentów. Mogą to być np. dodatkowe atrakcje w postaci pamiątkowych zdjęć w klimacie baby shower robionych polaroidem, aby mama miała wspaniałą pamiątkę. Inne pomysły to np. różnego rodzaju gry towarzyskie powiązane tematycznie z baby shower i oczekiwaniem na dzidziusia.

jak zorganizować imprezę baby shower

Pamiętaj o prezentach

Kolejną wskazówką jest przygotowanie wspólnej listy prezentów - dzięki temu, każda z zaproszonych osób będzie widziała, co kupują inni, dzięki czemu nikt nie zdubluje upominków. Możecie też wspólnie złożyć się na większy prezent. Warto też podpytać wprost, czego przyszła mama potrzebuje - w takim wypadku trafienie z prezentami będzie gwarantowane! A co jeśli wolicie niespodziankę? Dobrym pomysłem na prezent dla mamy będą rogale do karmienia, które z pewnością przydadzą się po porodzie. Często goście zaproszeni na baby shower przynoszą także drobiazg dla maluszka - tutaj sugerujemy np. ubranka dla niemowlaka, jak body czy pajacyki, których nigdy nie za wiele!

Postaw na tematyczne dekoracje

Last but not least - dekoracje na baby shower! Za klimat przyjęcia w dużej mierze będzie odpowiadało właśnie to, jak udekorowana zostanie przestrzeń. Warto ozdobić miejsce kolorowymi girlandami, balonami czy innymi dekoracjami, które znajdziecie w naszej ofercie. Możecie tematycznie trzymać się kolorystyki różowej lub niebieskiej, albo postawić na inne barwy.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixel