Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Jak skompletować wyprawkę dla niemowlaka? 5 kroków

2022-01-20
Jak skompletować wyprawkę dla niemowlaka? 5 kroków

Dla wielu rodziców kompletowanie wyprawki dla noworodka jest niemałym problemem. Szczególnie w przypadku pierwszego dziecka. Ważne jest to, aby o niczym nie zapomnieć zarówno w przypadku wyprawki do szpitala, jak i takiej, która będzie wykorzystywana już w domu. Poznajcie zatem niezawodne kroki, dzięki którym dowiecie się, jak skompletować wyprawkę dla niemowlaka. Zyskajcie pewność, że o niczym na pewno nie zapomnicie.

Jak skompletować wyprawkę dla noworodka? Sprawdzone metody

Dopasuj wyprawkę do pory roku

Znając już datę narodzin dziecka, dowiecie się też, jakiej pogody będziecie mogli się wtedy spodziewać. Zatem koniecznie dopasujcie elementy, wchodzące w skład wyprawki do pory roku. Wcześniej na naszym blogu pisaliśmy już o tym, jak powinna wyglądać zimowa wyprawka dla noworodka, a czego nie może zabraknąć w wyprawce dla noworodka urodzonego latem. Dzięki zwróceniu uwagi na temperaturę za oknem zakupisz produkty, które sprawiają, że maluszek się nie przegrzeje lub wręcz przeciwnie – nie zmarznie.

Zrób checklistę, aby o niczym nie zapomnieć

Nie wiecie, jak skompletować wyprawkę? Sięgnijcie po pomoc w postaci zeszytu i długopisu. Pominięcie nawet najbardziej oczywistego produktu wcale nie jest trudne. Dlatego też zabierzcie notatnik i najpierw zanotujcie wszystko, co przyjdzie Wam do głowy. Następnie kompletowanie wyprawki dla noworodka powinno opierać się na konsultacji z innymi osobami, które w ostatnich latach także tworzyły takie listy. Pomocny będzie też oczywiście nasz blog. Gdy lista będzie już gotowa, posegregujcie ją według kategorii, np. wyprawka do szpitala, ubranka, środki higieniczne itp. Wtedy robienie zakupów stanie się znacznie łatwiejsze. Po zakupieniu kolejnego przedmiotu po prostu go odhacz, by już było wiadomo, że został zakupiony.

Spakuj wyprawkę do szpitala miesiąc wcześniej

Zróbcie zakupy wyprawkowe z dużym wyprzedzeniem. Dzięki temu na pewno o niczym nie zapomnicie, a do tego wydatek zostanie rozłożony w czasie. Unikniecie też stresu, że data porodu już coraz bliżej, a wyprawki jak nie było, tak nie ma. Przestaniecie też ciągle zastanawiać się, jak skompletować wyprawkę dla noworodka, a po prostu przejdziecie do czynów. Pamiętaj, że już nie musisz robić zakupów stacjonarnie, sprawdź naszą zakładkę wyprawka do szpitala, aby kupowanie najważniejszych produktów dla swojego maluszka było znacznie łatwiejsze i szybsze. Gdy zakupy zostaną już zrobione, nie możecie spocząć na laurach. Kolejnym ważnym krokiem będzie spakowanie wyprawki do szpitala oraz poukładanie kupionych rzeczy w pokoiku dziecięcym.

Jak skompletować wyprawkę dla dziecka?

Postaw na bezpieczne produkty

Bardzo ważne jest nie tylko to, aby wiedzieć, jak skompletować wyprawkę dla dziecka, ale też, by zwrócić uwagę na jakość produktów, które kupujesz. Zadbaj o delikatną skórę malucha i kupuj jedynie ubranka z naturalnych materiałów, np. ze 100% bawełny. To samo tyczy się kosmetyków dla noworodków – najlepiej od razu wybierz bardzo delikatne preparaty hiperalergiczne.

Nie kupuj za dużo

Kompletowanie wyprawki dla noworodka dla wielu rodziców jest sporym problemem. Przez brak organizacji, doświadczenia i checklisty najczęściej dochodzi do dwóch sytuacji – zapominania o ważnych przedmiotach, wchodzących w skład wyprawki lub też do kupienia zbyt dużej liczby rzeczy. Pamiętaj, że dziecko tak naprawdę nie potrzebuje aż tak dużo kosmetyków, a z ubranek bardzo szybko wyrośnie, więc też lepiej nie przesadzać. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak skompletować wyprawkę dla niemowlaka.

pixel