Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Żegnaj butelko - co dalej kubek niekapek czy bidon?

2023-08-18
Żegnaj butelko - co dalej kubek niekapek czy bidon?

Kiedy przychodzi czas pożegnania z ukochana butelką może to być dość ciężki okres dla rodziców i dziecka. Picie mleka z butelki przypomina maluchowi ssanie piersi, a to kojarzy się z bezpieczeństwem, spokojem oraz bliskością mamy. Dlatego nie ma w tym nic dziwnego że dzieciaki nie chętnie rezygnują z picia z butelki. Jednak kiedy maluch kończy rok powinno się zacząć go odstawiać od ukochanej butli:) i stopniowo uczyć pić z kubeczka. Pamiętajcie im dłużej zwlekacie odstawieniem butelki tym trudniej będzie dziecku przyzwyczaić się do nowości kiedy wkroczy w starszy wiek. A to wszystko dlatego że roczne dziecko jest bardziej ugodowe niż 2 letni brzdąc, po za ty rozpoczyna się też nauka chodzenia, chwytania i inne fajne rzeczy związane z rozwojem, więc łatwiej wam będzie odwrócić uwagę maluszka.

W tym wpisie postaramy się wam przybliżyć różne rodzaje kubków, bidonów i innych gadżetów do picia przydatnych w tym ciekawym okresie rozwoju dziecka.

Kubek niekapek

Kubek niekapek, jak już sama nazwa wskazuje, nie dopuszcza do wylewania się płynu po jego przechyleniu. Kubek niekapek posiada ustnik z którego po przechyleniu wypływa napój, dlatego też dziecko nie musi ssać napoju, i może pić samodzielnie bez obawy, że się obleje lub poparzy gorącym płynem. Rodzaje kubków dla niemowląt są dostępne na rynku w wielu kształtach i kolorach, na pewno znajdziecie wspólnie taki który może być nowym towarzyszem małego człowieka. Jeżeli umożliwicie dziecku samodzielny wybór chętniej będzie korzystać z nowego naczynia a trening picia będzie prostą sprawą. Kubek treningowy z ulubionym bohaterem z bajki lub w pięknym kolorze sprawi, że nauka picia dla dziecka będzie łatwiejsza. Warto też zwrócić uwagę na kształt jaki ma kubek do picia - trzymanie kubka przez dziecko powinno być łatwe i wygodne a niestety niektóre kubeczki nie mają specjalnych uchwytów, co może powodować wyślizgiwanie się z rąk. Dobry kubek powinien być bezpieczny i poręczny - i na to wy zwróćcie uwagę, a dziecku pozostawcie decyzję żeby wybrało swój pierwszy kubek ze względu na kolor lub nadruk ulubionego bohatera. Wybór na rynku jest bardzo duży a w ten sposób zyskacie gwarancje że naczynie będzie funkcjonalne a dziecko zostanie docenione.

Bidon dla malucha

Następna z opcji to bidon dla dziecka. Musicie jednak pamiętać że bidony nie mają uchwytów dlatego można do nich nalewać tylko zimne napoje. Jest to świetna propozycja już dla 2 latków które przebywają częściej na świeżym powietrzu i mają wyrobiony odruch chwytania. Bidon swoim kształtem przypomina butelkę, a więc przyzwyczajenie do niego malucha nie powinno wam nastręczać większych trudności. Wygodniejszy do picia, dla mniejszych dzieci, będzie bidon ze słomką i jeszcze z uchwytami który z czasem można zastąpić bidonem sportowym. Bidon będzie fajnym wyborem zwłaszcza dla rodziców, którzy spędzają aktywnie czas ze swoja Pociechą ponieważ zyskają pojemnik który jest poręczniejszy niż butelka. Dodatkowo szczelnie zamknięty bidon sprawia, że do środka nie dostaje się kurz, brud czy inne zanieczyszczenia - które mogą znajdować się na smoczku od butelki lub na ustniku kubka. Cechy dobrego kubka dla niemowlaka oraz innych przedmiotów z nim związanych powinny zawsze być uwzględnione przy tym jak planujemy spędzać czas z dzieckiem, oraz w jakich okolicznościach będziemy używać dany przedmiot.

Kubek treningowy

Początkową alternatywa dla bidonu może być kubek treningowy, czyli takie jakby połączenie kubka i bidonu. Dobry kubek posiada zarówno wygodne uchwyty, które umożliwiają maluchowi trzymanie przedmiotu, jak i specjalne zamknięcie, dzięki temu dziecku można pozwolić na samodzielne korzystanie z kubka treningowego bez obaw, że kubek wyślizgnie mu się z rąk lub że brzdąc odłoży go gdzieś, gdzie ubrudzi ustnik. Niektóre dzieci maja trudności z opanowaniem picia przez rurkę dlatego taki pierwszy kubek to świetne rozwiązanie. Tu jak zwykle producenci prześcigają się w pomysłach dlatego wasza młoda latorośl na pewno znajdzie swój ukochany.

Bido .box dla dziecka kubek nie kapek formommy

Niezwykła butelka tritanowa

Nauka picia dla dziecka może więc być zabawą natomiast cechy dobrego kubka dla niemowlaka i starszaka żeby nauczyć dziecko pić powinny być jak najbardziej dostosowane do jego rozwoju i do waszego trybu życia. I tutaj chcielibyśmy wam przedstawić niezwykły bidon dla starszych dzieci który również ułatwi picie przez słomkę i zabezpieczy ją przed ubrudzeniem a jest nim butelka tritanowa. Ta świetna propozycja obok innowacyjnego bidonu b.box jaką jest butelka / kubek do picia ze słomką dla starszych dzieci, który jest zarazem poręczna, pojemna i bardzo bezpieczna. Bidon b.box z tritanu jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci i rodziców i jest oczywiście dostępny w naszym sklepie internetowym.

Czym jest tritan ?

Tritan to tworzywo nowej generacji, które idealnie zastępuje szkło i jest bezpieczną alternatywą dla artykułów z plastiku. Od lat doskonale sprawdza się w turystyce jako materiał, z którego produkuje się lekkie, wytrzymałe butelki na wodę, bidony i naczynia. Produkty z tritanu sa całkowicie wolne od :

 • BPA, BPS (i innych związków bisfenolu),   

 • Ftalanów, Halogenów    

 • Siarki, Azotu    

 • Ołowiu, Rtęci,    

 • Kadmu, Sześciowartościowego chromu.

Ale nie tylko bezpieczeństwo wpływa na to że producenci, a tym samym my użytkownicy używamy produktów z trytanu.

Dlaczego warto sięgnąć po bidon i produkty z trytanu?

 • Jest trwały - dzięki temu przedłuża żywotność akcesoriów oraz zmniejsza ilość odpadów

 • Jest bardzo wytrzymały – odporny na stłuczenia i uderzenia. Idealna alternatywa dla szkła szczególnie w produktach turystycznych lub tych przeznaczonych dla niemowląt i dzieci;

 • Jest przejrzysty – jak szkło,- co zdecydowanie odróżnia go od produktów z plastiku

 • Jest lekki – a jest to cecha nieoceniona jeśli szukamy kubka czy bidonu dla dziecka

 • Akcesoria z tritanu mogą być sterylizowane i napełniane gorącą wodą, możecie je czyścić popularnymi środkami czyszczącymi i dezynfekującymi

 • Nie wchodzą w reakcję z jedzeniem i piciem;

 • jest funkcjonalny – Kubki, butelki, pojemniki czy pojemniki z trytanu można napełniać dowolnymi produktami spożywczymi tak jak te wykonane ze szkła;

 • Jest bezwonny i bezsmakowy – nie zmienia smaku i zapachu picia i jedzenia;

 • Produkty z trytanu są wytrzymałe i bezpieczne co jest kolejna nieoceniona zaleta jeśli chcemy kupić bidon ze słomką dla małego dziecka

Na co się zdecydować kubek treningowy czy bidon?

Jak wszystko również odzwyczajanie malucha od butelki musi przebiegać małymi krokami. Według nas na początku możecie umówić się z dzieckiem że zacznie używać swojego pierwszego kubka na przemian z butelką i powoli nadejdzie czas pożegnania. Dzięki temu maluch nie straci poczucia bezpieczeństwa, a jeśli spróbujemy mu przedstawić pozbycie się butelki jako swoisty awans i wyższy etap lub przykład jakim jest starszy brat, zrobi to na pewno łatwiej i chętniej. Jednak zawsze kierujemy się dobrem dziecka i jego bezpieczeństwem i nie zapominamy , że ma ono prawo do podejmowania nawet w tak wczesnym wieku samodzielnych decyzji. Dlatego jak pisaliśmy wyżej dobrze jest pozwolić brzdącowi na wybór pierwszego kubka który nauczy dziecko pić. Naszym zdaniem żadne dziecko nie odda butelki za coś co wydaje mu się mniej atrakcyjne. Dzieci maja tak samo rozwinięte poczucie estetyki, jak my dorośli i nigdy o tym nie zapominajmy. Nie wymuszajmy niczego na naszej latorośli ponieważ nic nie osiągniemy a cały proces zmian i dostosowania nie będzie wtedy szybką i prosta sprawą.

W Formommy znajdziesz różne kubki i bidony do picia dla dzieci a jeśli nie wiesz jaki kubek treningowy czy bidon wybrać nasi konsultanci jak zawsze służą pomocą.

Serdecznie polecamy również wszystko czego potrzebujesz do codziennej higieny i pielęgnacji Swojej i Swojego szkraba.

Jesteśmy partnerami Karty Dużej Rodziny na każdy zakup posiadacze KDR mają zniżkę 10%

Kończąc ten wpis chcę Cię zapewnić jak zawsze, że troszcząc się o to co kupujesz i jak dbasz o Siebie w ciąży, o to również że martwisz się czy będziesz dobra mamą świadczy o tym że już jesteś najlepsza mamą na świecie.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

pixel