Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Podkłady poporodowe - nie może ich braknąć w Twojej wyprawce do szpitala

2023-01-13
Podkłady poporodowe - nie może ich braknąć w Twojej wyprawce do szpitala

Chłonne podkłady poporodowe 

Dla każdej kobiety okres połogu to bardzo ciężkie przeżycie. Każda z nas przechodzi go inaczej ale na pewno nie jest to miłe przeżycie. Okres ten mimo iż osłodzony przyjściem na świat dziecka niestety jest okupiony bólem i krwią.

Czym są odchody połogowe ?

Odchody połogowe w trakcie połogu to naturalne zjawisko po urodzeniu dziecka.

Odchody poporodowe to wydzielina i skrzepy krwi wydostające się z jamy macicy przez pochwę. Na podstawie koloru i zapachu odchodów popołogowych lekarz ginekolog ocenia, czy połóg przebiega prawidłowo. Odchody poporodowe występują zarówno po porodzie naturalnym, jak i po cesarskim cięciu.

Jakie podpaski po porodzie?

Przeważnie podczas okresu kobiety używają podpasek higienicznych jednak okres poporodowy to zupełnie inna sprawa. Po porodzie wydzielina połogowa zwiększa swoja objętość i może jej być nawet 500ml na dobę. Dlatego lepszym rozwiązaniem niż podpaski będą wysokochłonne podkłady poporodowe, które wykazują większą chłonność.

Czy podpaski poporodowe to samo co podkłady ?

Podkłady higieniczne poporodowe które wyglądem przypominają podpaski, są dostępne w większym rozmiarze dlatego w tym okresie zapewniają większy komfort noszenia, odpowiednią higienę będą lepiej chronić przed zabrudzeniami. Higieniczne podkłady poporodowe to specjalne podkłady które mają anatomiczny kształt oraz posiadają mocne paski samoprzylepne przydatne gdy chcemy zatrzymać odchody w okresie połogu tam gdzie jest ich miejsce. Produkty chłonne jakimi są podpaski poporodowe zapewnią Ci większy komfort i wsparcie niż zwykłe podpaski w tym ciężkim okresie. Ich chłonność pozwala używać podpaski po porodowe przez cały okres poporodowy który trwa około sześciu tygodni. Podkłady ginekologiczne w naszej ofercie to wyrób medyczny którego stosowania namawiamy nową mamę i rekomendujemy każdej kobiecie w okresie połogu.

Do czego służą podkłady higieniczne poporodowe?

Wysokochłonne podkłady poporodowe np. Canpol babies są wykonane z miękkiej włókniny i zawierają specjalny wkład pochłaniający wilgoć i neutralizujący zapachy. Podkłady poporodowe są przydatne w okresie połogu lecz także po zabiegach ginekologicznych zapewniają cyrkulację powietrza. Warstwa wierzchnia jest wykonana z jedwabistej powłoki, która nie rozwarstwia się i nie przykleja do skóry zwiększając komfort użytkowania. Na spodzie podkład poporodowy ma nieprzemakającą warstwę a dodatkowe samoprzylepne paski utrzymują podkłady ginekologiczne na swoim miejscu miejscu. Podkłady poporodowe są również hipoalergiczne i przewiewne dzięki czemu nie dochodzi do podrażnień skóry nowej mamy. Podkłady higieniczne to produkty bardzo chłonne przeznaczone do ochrony powierzchni skóry są wykonywane z wielu warstw. Na górze podkładu każdego producenta na naszej stronie internetowej Formommy w Canpol Babies, Akuku czy marka Babyono znajduje się miękka włóknina, a pod nią kilka warstw bibuły, na spodzie naszej podpaski nieprzemakająca folia. Przy pomocy samoprzylepnego paska podkłady poporodowe są zatrzymane w odpowiednim miejscu. Stosowanie podkładu dla kobiet zapewnia higienę, zapobiega infekcji oraz pomaga utrzymać Twoje łóżko w czystości przez cały okres połogu.

połóg podkłady poporodowe poród formommy

Rodzaje podkładów poporodowych

Dla wygody kobiet po porodzie higieniczne podkłady, to według naszej wiedzy dwa rodzaje w różnych rozmiarach. Podkłady poporodowe ułatwiające cyrkulacje powietrza na dzień i ich grubsza wersja niezbędna do stosowania w czasie połogu chłonne podkłady na noc. Oddychające podkłady poporodowe to najlepsze rozwiązanie kiedy chcemy chronić przed zabrudzeniem naszą bieliznę i łóżko. Stawiaj na polskie marki poporodowe, różne rodzaje i wyrób medyczny posiadający odpowiednie testy i certyfikaty to gwarancja że podkłady poporodowe mogą być stosowane w kontakcie z częściami intymnymi Twojego ciała a produktu Canpol babies czy Babyono to produkty od lat znane na świecie dbające o bezpieczeństwo Twoje i Twojego maluszka.

Ile podpasek, podkładów poporodowych zabrać do szpitala?

Opakowanie Canpol babies czy Bella Mama podkłady poporodowe 10 szt podkładów. W Formommy sądzimy że podczas pobytu w szpitalu trzeba zabrać oddychające podkłady poporodowe na dzień i wysokochłonne podkłady na noc żeby ochronić Twój materac. Podkłady poporodowe na dzień 10 szt i na noc podkłady chroniące łózko 20 szt. Podpaski poporodowe muszą zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza i zapewnić poczucie świeżości w każdej sytuacji. Oczywiście ilości wydzielania odchodów, jak zawsze są bardzo indywidualne.

Taką ilość zalecamy na podstawie doświadczenia, żeby kobieta mogła czuć się swobodnie. Oddychające podkłady poporodowe czuwają nad Tobą i Twoją kobiecością. Wspierają w trudnym okresie laktacji i zapewniają bezpieczeństwo po operacji ginekologicznej.

Jak jeszcze wykorzystać podkłady poporodowe?

Oczywiście ile kobiet w czasie połogu tyle pomysłów na wykorzystać podkład. Jeśli kupiłaś większą ilość w trakcie zakupów do wyprawki podkłady poporodowe mogą przydać się podczas przewijania niemowląt gdy nie chcemy zabrudzić powierzchni, podkład jest duży i chłonny spokojnie można na niego położyć pampersa czy pieluszkę tetrową. Nie tylko ochroni powierzchnie ale zadba też o to żeby dziecko miało ciepło pod plecami.

Produkty poporodowe takie jak podkład poporodowy świetnie też przydadzą się później gdy np. mamy zwierzaka i chcemy go uczyć czystości. Podkładami higienicznymi wykładamy podłogę również chroniąc ją przed zabrudzeniem.

W Formommy mamy wszystko żeby Twoja wyprawka była kompletna

  • Podkłady poporodowe na dzień i na noc 10szt
  • Majtki poporodowe
  • Szlafroki ciążowe
  • Koszula do karmienia
  • Biustonosze do karmienia
  • Pieluszki tetrowe
  • Becik dla dziecka oraz rękawiczki niedrapki i czapeczkę
  • Od 200 zł darmowa wysyłka 
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

pixel