Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Majtki poporodowe – dlaczego są takie ważne?

2023-01-05
Majtki poporodowe – dlaczego są takie ważne?

Majtki poporodowe – dlaczego są takie ważne?

Jak przygotować się do podróży jaka jest poród i co jest najważniejsze zaraz po?
Dzieci po porodzie są najważniejsze to oczywiście prawda. Zanim jednak pomyślisz o tym, jak opiekować się dzieckiem, jest jeden bardzo ważny szczegół porodu, przez który przejdzie każda przyszła mama.
Okres połogu, wtedy też z naszej wyprawki przyda się jeden gadżet którego nowa mama potrzebuje - majtki poporodowe.

Majtki poporodowe i podkłady poporodowe – niezbędna wyprawka dla młodej mamy

Bielizna jaką są majtki poporodowe robi o wiele więcej niż tylko dba o naszą higienę zaraz po porodzie - jest zaprojektowana, aby pomóc kobiecie utrzymać komfort i dać wsparcie psychiczne oraz fizyczne, gdy rozpoczyna swoją niesamowitą podróż jaką jest macierzyństwo.

Po co są majtki poporodowe?

Majtki poporodowe wielorazowe i i majtki poporodowe jednorazowe zostały zaprojektowane aby zapewnić przede wszystkim częste wietrzenie okolic intymnych po porodzie naturalnym oraz zapewnić swobodny przepływ powietrza po cesarskim cięciu. Delikatna gumka oraz majtki z przewiewnego materiału to świetne połączenie jakiego teraz potrzebuje blizna poporodowa.
Specjalne majtki poporodowe są również po to żeby w pierwszych dniach połogu zatrzymać odchody połogowe na właściwym miejscu którym jest podkład higieniczny.
Dla wygody każdej kobiety w przygotowaniu wyprawki do szpitala, w naszym sklepie dostępny jest każdy z tych produktów. Majtki poporodowe jednorazowe Canpol babies lub majtki poporodowe wielorazowe Akuku czy Babyono.

 

majtki poporodowe babyono canpol bella akuku formommy

Jakie majtki poporodowe kupić?

Naszym zdaniem niezależnie od tego czy kupisz majtki poporodowe jednorazowe czy też majtki poporodowe siateczkowe wielorazowe, każde będą wygodne dla świeżo upieczonych mam.
Bielizna poporodowa wielokrotnego użytku i majtki jednorazowe co istotne to produkt do stosowania przez pierwsze dni w szpitalu i w domu. Majtki poporodowe to delikatne dopasowanie do ciała które nie powoduje podrażnień. Siateczkowe majtki poporodowe są elastyczne i ułatwiają gojenie rany po cesarskim cięciu gdyż nie uciskają brzucha, ale też dzięki temu że posiadają swobodną cyrkulację powietrza unikamy podrażnień ciała więc cały proces gojenia przebiega sprawnie. Głównym zadaniem jakie mają spełniać majtki poporodowe jest utrzymanie w czystości ciała kobiet, zabezpieczenie ran poporodowych oraz delikatny ucisk brzucha w okresie połogu.

Majtki wielorazowe siateczkowe i majtki poporodowe jednorazowe spełniają wszystkie te wymagania.

Ile majtek poporodowych kupić?

Na rynku dla mam jak i w naszej firmie Formommy dostępne są opakowania majtek poporodowych po 5 sztuk i po 2 sztuki. Okres połogu trwa około 6 tygodni, naszym zdaniem kobieta może dla swojego komfortu i wygody zaopatrzyć się w majtki poporodowe jednorazowe i majtki wielorazowe.
Rodzaj porodu jakim jest poród naturalny powoduje że odchody połogowe są wzmożone, dlatego podkłady poporodowe i majtki w okresie połogu w pierwszych dniach są częściej zużywane. Jak już wiesz majtek jednorazowych nie musisz prać tylko w momencie zabrudzenia wyrzucić do kosza. W późniejszym okresie spokojnie można używać wielorazowe majtki z siateczki które można przeprać ręcznie i są suche nawet w 10 minut.

Jakie są rozmiary majtek poporodowych?

W naszym sklepie dostępne są majtki poporodowe siateczkowe oraz majtki jednorazowe w różnych rozmiarach od S - XXL.
Co istotne rozmiar majtek możesz wybrać ciut luźniejszy żeby rana i brzuch czuły się komfortowo a utrzymanie przewiewu w tych okolicach było łatwe.
Bielizna poporodowa to dopasowane do każdej kobiety akcesoria jednorazowe i wielorazowe. Noszenie bielizny w pierwszych dniach po porodzie teraz stało się łatwe, przyjemne i higieniczne.

Jaka jest cena majtek poporodowych?

Majtki poporodowe to teraz dostępny bardzo łatwo towar, ich cena w stosunku do jakości jest niska i odpowiednio dopasowana. Co ważne niezależnie od tego jaki rodzaj majtek wybierzesz majtki poporodowe jednorazowe oraz majtki poporodowe wielorazowe są dostępne w przystępnej cenie oraz od ręki również w naszej bogatej ofercie dla kobiety w ciąży i okresie laktacji.

Jak długo trzeba nosić majtki poporodowe?

Majtki poporodowe możesz nosić przez cały okres połogu który trwa ok. sześciu tygodni.
Jak wcześniej napisałam dobrze na początek mieć majtki poporodowe jednorazowe i po zabrudzeniu wyrzucić je do kosza.
Natomiast w późniejszym okresie kiedy rany na brzuchu są wygojone i podkład higieniczny zmienisz na zwykłą podpaskę, majtki poporodowe siateczkowe przepierzesz ręcznie i będziesz cieszyć się z ich niezawodności również w domu.

W Formommy mamy wszystko czego potrzebujesz jako mama

Majtki poporodowe
Szlafroki ciążowe
Koszula do karmienia
Biustonosze do karmienia
Pieluszki tetrowe
Becik dla dziecka oraz łapki niedrapki i czapeczkę

Kończąc ten wpis chcę Cię zapewnić jak zawsze że troszcząc się o to co kupujesz i o to że martwisz się czy będziesz dobra mamą świadczy o tym że już jesteś najlepsza mamą na świecie.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

pixel