Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Krakowska paczka powitalna dla noworodka

2024-03-01

Czym jest miejska wyprawka dla najmłodszych?

Jako że jesteśmy sklepem który pochodzi z Krakowa chcemy w tym artykule przybliżyć wam fajną miejską inicjatywę, która od kilku lat cieszy się popularnością wśród świeżo upieczonych mam i Waszych pociech, napiszemy dziś kilka słów o Krakowskiej wyprawce. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem poniżej i jeśli jesteście z Krakowa tak jak nasz sklep internetowy Formommy.pl zachęcamy do skorzystania z tej miejskiej inicjatywy.

Czym jest Krakowska Wyprawka?

W 2017 roku w mieście Kraków powstał pomysł witania nowo narodzonych mieszkańców prezentem w postaci Krakowskiej Wyprawki. Celem samej wyprawki jest budowanie więzi pomiędzy naszym pięknym miastem a nowonarodzonymi mieszkańcami.

Co znajdziecie w środku powitanej paczki ?

Krakowska wyprawka zawiera zestaw przydatnych gadżetów, które ucieszą małych milusińskich i ich świeżo upieczonych rodziców. W środku znajdziecie specjalnie zaprojektowane, bezpieczne i wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów artykuły powiązane tematycznie z Krakowem, z naszą historią oraz z barwami miasta.

Razem z listem powitalnym od Prezydenta Miasta Krakowa mali krakowianie dostają min. zestaw tekstyliów:

  • kocyk

  • body niemowlęce

  • czapeczka

Wszystkie produkty są opatrzone lokalnymi symbolami, opracowanymi zgodnie z systemem identyfikacji wizualnej miasta Kraków i z wykorzystaniem koloru niebieskiego – oficjalnej barwy Krakowa od XVI wieku.

  • Wyjątkową zabawkę – grzechotkę w postaci smoka z owieczką w brzuchu - która nawiązuje do znanej legendy o szewczyku i smoku, oraz książeczkę dedykowaną Waszym maluchom.

Kto może dostać Krakowską Wyprawkę?

Podstawowym warunkiem otrzymania Krakowskiej Wyprawki jest zameldowanie maluszka na pobyt stały w Krakowie, oraz wypełnienie i złożenie odpowiedniego dokumentu, czyli Zgody na dostarczenie Krakowskiej Wyprawki w ciągu 90 dni kalendarzowych od urodzenia się dziecka.

Szczegółowe zasady akcji opisane są w Regulaminie, który dostępny jest tutaj.

Jak możecie złożyć dokument ?

Zgodę na dostarczenie Krakowskiej Wyprawki można składać zarówno w sposób elektroniczny, jak i tradycyjnie.

Sposób elektroniczny

Zgodę na dostarczenie Krakowskiej Wyprawki dla dzieci meldowanych w Krakowie można przekazać również elektronicznie poprzez za pośrednictwem miejskiego Systemu Koordynacji Promocji (SKP) wypełniając formularz, który dostępny jest tutaj.

Osoby posiadające profil zaufany mogą przesłać zgodę także za pośrednictwem platformy e-PUAP.

Sposób tradycyjny

W przypadku, kiedy urodziłaś dziecko i zameldowałaś je w Krk dokument trzeba wypełnić przy rejestracji malucha i zostawić w Urzędzie Stanu Cywilnego. Urząd potwierdza złożenie wypełnionego dokumentu (zgody) poprzez stosowną adnotację na dokumencie zawierającą numer wniosku (kod), a także wydaje potwierdzenie złożenia dokumentu wraz z podaniem kodu.

Jeżeli natomiast urodziłaś dziecko poza terenem Krakowa, ale zostało zameldowane na pobyt stały na terenie naszego miasta dokument trzeba wypełnić i złożyć w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa (al. Powstania Warszawskiego 10, p. 704 i 705). Wydział Spraw Administracyjnych potwierdza złożenie wypełnionego dokumentu poprzez adnotację na liście oraz na Zgodzie (nadanie kodu), a także wydaje potwierdzenie złożenia dokumentu.

Do Wydziału Spraw Administracyjnych UMK należy także zgłosić się z wypełnioną Zgodą w razie elektronicznej rejestracji dziecka lub w przypadku, gdy dokument nie został złożony podczas rejestracji w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krakowie. Procedura jest podobna jak w przypadku rejestracji dziecka urodzonego poza Krakowem i meldowanego na pobyt stały.

Dokument w wersji papierowej (formularz zgody) jest dostępny tutaj.

Doręczenie Waszej wyprawki

Przesyłki z wyprawką są doręczane przez kurierów bezpośrednio na Wasz adres zameldowania lub adres korespondencyjny podany w formularzu przez rodziców lub prawnych opiekunów dziecka w terminie do 21 dni od przyjęcia zgody. Przesyłki są dostarczane przez kurierów bezpośrednio na wskazany adres. Po otrzymaniu powiadomienia o przesyłce od firmy kurierskiej istnieje możliwość przekierowania przesyłki do dogodnego dla Siebie paczkomatu.

Wyprawka w Formommy

Oczywiście wiemy że prezent od miasta Krakowa to tylko miły upominek, a Twoja pociecha potrzebuje dużo więcej produktów żeby prawidłowo rosnąć i się rozwijać dlatego poniżej załączamy listę artykułów niezbędnych do początkowej wyprawki które możecie kupić w naszym sklepie internetowym Formommy.pl .

Co powinna zawierać wyprawka dla dziecka :

Co warto zabrać do szpitala dla dziecka na czas pobytu na oddziale poporodowym:

Mamy nadzieję że pomogliśmy Wam tym wpisem jeszcze bardziej przygotować się do narodzin nowego małego mieszkańca Miasta Krakowa i że skorzystacie z naszych podpowiedzi odnośnie wyprawki, która jest niezbędna od pierwszego dnia życia maluszka. Zachęcamy zarówno do składania wniosków na darmowy prezent od Miasta Krakowa jak i do zapoznania się z artykułami w naszym sklepie internetowym Formommy.

Pamiętajcie że Wasze samopoczucie i dobro maleństwa jest dla nas najważniejsze, dlatego w razie pytań odnośnie produktów nasi konsultanci z Formommy.pl pomogą wam zawsze mailowo lub telefonicznie.

Jesteśmy partnerami Karty Dużej Rodziny na każdy zakup posiadacze KDR mają zniżkę 10%

Kończąc ten wpis chcę Cię zapewnić jak zawsze, że troszcząc się o to co kupujesz i jak dbasz o Siebie w ciąży, o to również że martwisz się czy będziesz dobra mamą świadczy o tym że już jesteś najlepsza mamą na świecie.

Polecane

pixel