Zamówienia złożone do 15.00 wysyłamy tego samego dnia ! :)

Jak zorganizować niezapomniany Dzień Matki

2023-05-10
Jak zorganizować niezapomniany Dzień Matki

Dobrze wiemy że nie ma na świecie drugiej takiej osoby która dbała by o nasze zdrowie, dobre samopoczucie oraz rozwój pod każdym względem. To mamy czuwają nad nami jak anioł czy strażnik przez 24 godziny na dobę żeby sprostać najpierw naszym dziecięcym oczekiwaniom ale i później kiedy nadchodzi czas dorosłych wyborów. Wysiłek, jaki nasze mamy wkładają w wychowanie nas swoich dzieci, jest nie do zmierzenia, dlatego codziennie powinniśmy być im za to wdzięczni. Dlatego na całym świecie obchodzi się Dzień Matki, wszystko po to żeby małe i duże dzieci oraz dorośli mogli podziękować swoim rodzicielkom z trud włożony w pomoc na każdym etapie życia. Co zrobić, żeby ten dzień był naprawdę niepowtarzalny? Jaki prezent będzie najlepszy? Z tymi zagadnieniami zmagamy się już od najmłodszych lat. W tym wpisie postaramy się pomóc małym i dużym aby ten wyjątkowy dzień jakim jest Dzień Matki bez względu na nasz wiek został w naszej pamięci na dłużej.

 

Kiedy obchodźmy Dzień Matki ?

W Polsce od wielu lat obchodzimy dzień naszych mam zawsze 26 maja i data ta jest stała jednak na początku maja zawsze zwiększa się ilość zapytań w intrenecie o ten dzień. W naszym kraju to święto zawsze odbywa się w tym samym czasie jednak nie dla wszystkich narodowości może być oczywiste. W wielu zakątkach świata Dzień Matki ustalony jest w zupełnie inne dni. Dość często jest więc świętem ruchomym. Zdecydowana większość narodowości ten wyjątkowy dzień świętuje w drugą niedzielę maja. Na tej liście znajdują się, między innymi Japonia, Niemcy, Włochy czy Węgry. Na koniec tygodnia możemy też celebrować nasze mamy również w Portugalii, Hiszpanii w USA. Wspólnym mianownikiem wybranych terminów Dnia Matki wydaje się być maj, co nie może dziwić, ponieważ jest to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku.

Najważniejsza jest pamięć

I oczywiście mimo iż wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele trudu i wyrzeczeń ponoszą nasze mamy to zwykłe codzienne dziękuje gubi się w natłoku spaw codziennych. Dlatego ten dzień ustalony w kalendarzu na stałe jest dobra okazją żeby nam delikatnie przypomnieć o naszych mamach. Z tego względu, pierwsza i prawdopodobnie jedna z najbardziej istotnych porad w naszym wpisie dotyczy samej pamięci. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że największym nietaktem jest przegapienie Dnia Matki i nawet nie złożenie życzeń. 

Ten dzień powinien być wypełniony samą radością dlatego nie ma nic gorszego niż sprawienie przykrości mamie w tak ważnym dla niej dniu. A więc jeśli przez natłok codziennych spraw lub zwykła niefrasobliwość sprawiła że o tym wyjątkowym dniu przypomniał Ci dopiero kalendarz, nie rezygnuj z celebrowania Dnia Matki tylko dlatego że nie kupiłeś odpowiedniego prezentu. Życzenia złożone przez telefon lub bukiet kupiony w pobliskiej kwiaciarni będą lepszym prezentem niż brak pamięci.

Dzień matki formommy

Ważna rola taty w tym wyjątkowym dniu

Oczywiście ten jedyny dzień w roku związany jest przede wszystkim z rodzicielkami i z dziećmi jednak czasem jesteśmy zbyt mali by samemu coś wymyślić lub kupić. I tutaj wkracza do akcji drugi super bohater czyli tata. Wiadomo że im starsze dziecko, tym pomoc taty będzie mniejsza, jednak w pierwszy latach życia maluchów wsparcie taty może okazać się niezbędne. 

Maluszki nie są w stanie jeszcze same chodzić ani przytrzymać prezentu to jednak nie oznacza, że świeżo upieczona mama nie powinna świętować swojego dnia. I tutaj właśnie może wykazać się młody tata. Większa część młodych mam w początkowym okresie rodzicielstwa po prostu marzy o tym żeby odpocząć lub iść na plotki z koleżanką czy do kosmetyczki. Dzień Matki to doskonały moment, aby tatusiowie zaopiekowali się pociechami żeby mama mogła zająć się sprawami dla niej ważnymi lub po prostu spędzić dzień z przyjaciółką czy w Spa które da jej chwilę wytchnienia.

Podaruj mamie wyjątkowy dzień

Nie zawsze celebrowanie jakiegoś święta musi się wiązać z wydawaniem pieniędzy zwłaszcza kiedy jesteśmy jeszcze nastolatkami i po prostu kasy brak :) Na szczęście możemy zrobić kilka drobnych rzeczy, których wykonanie sprawi, że będzie to niezapomniany dzień dla każdej mamy:

  • Przygotuj mamie pyszne śniadanie– wstajesz codziennie rano, a w kuchni czeka na Ciebie śniadanie ? To nie żadne "stoliku nakryj się", tylko sprytne ręce Twojej mamy. W dniu mamy możesz zamienić się miejscami, pozwól swojej mamie pospać chwilę dłużej i zrób dla niej pyszne śniadanie lub poranną kawę. To na pewno fajny pomysł na rozpoczęcie dobrego dnia mamy.

  • Wyręcz mamę z obowiązków – Codzienny czas przepełniony jest domowymi obowiązkami, zwykle najwięcej ma ich Twoja rodzicielka. Gotowanie, pranie, sprzątanie, czy też codzienne nie łatwe zakupy lub spacer z psem . Może uda Ci się wykonać samemu przynajmniej połowę z nich, z pewnością mama ucieszy się z chwili wolnej dla siebie lub ze wspólnego czasu z Tobą.

  • A może wyjątkowa uroczysta kolacja – Oczywiście wiemy że najlepiej na świecie gotuje nasza mama, nie jest to jednak powód aby mama zawsze stała przy garnkach. Dzień Matki jest idealnym momentem, kiedy można samemu odświętnie ubrać stół i zrobić wyjątkową kolację lub po prostu zabrać mamę do restauracji.

Laurki i drobne upominki od przedszkolaka

W przedszkolu dzieciaki z niewielką pomocą pań przedszkolanek przygotowują laurki lub korale z makaronu czy gliniane dzbanuszki, Ręcznie zrobiony prezent dla mamy, w który włoży się nieco wysiłku, a przede wszystkim dużo serca potrafi ucieszyć o wiele bardziej niż zakupiony gadżet w sklepie czy bukiet w kwiaciarni. Taki prezent zawsze powoduje wzruszenie u naszych mam i często zajmuje przez długie lata honorowe miejsce w sypialni lub w salonie. Może warto powrócić czasem o dziecięcych czasów i przygotować coś własnoręcznie, zebrać kwiaty czy namalować widokówkę z portretem mamy. Nie koniecznie musimy biec do sklepu i kupować upominek w pośpiechu.

Dla Swojej mamy każdy zawsze będzie dzieckiem

Nawet jeśli nie czujesz się już dzieckiem, to nie znaczy, że nie musisz obchodzić tego święta wraz ze swoją mamą. W Formommy wiemy że dorośli ciężko pracują często też już mają swoje rodziny i po prostu są zabiegani. Jednak dla starszych osób najbardziej cenny jest czas spędzony razem, dlatego nie biegajmy po sklepach w poszukiwaniu często zbędnych upominków po prostu weźmy Mamę na spacer czy na kolację albo wyjdźmy do teatru lub obejrzyjmy razem film.

Sekret udanego Dnia Matki

Sekret na niezapomniany i idealny Dzień Matki to przede wszystkim pamięć o tym ważnym dniu i złożenie szczerych życzeń. Po drugie przygotowanie własnoręcznie zrobionego prezentu i najważniejsze spędzenie i celebrowanie tego dnia razem.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023

Polecane

pixel